Znamy już stawki dopłat do materiału siewnego za 2019 rok

5 marca opublikowany został projekt rozporządzenia rady ministrów w sprawie stawek dopłat do 1 ha powierzchni gruntów ornych obsianych lub obsadzonych materiałem siewnym kategorii elitarny lub kwalifikowany za rok 2019.

Stawka dopłaty do 1 ha powierzchni gruntów ornych obsianych lub obsadzonych materiałem siewnym kategorii elitarny lub kwalifikowany za rok 2019 wynosi:

  • 68,59 zł – w przypadku zbóż i mieszanek zbożowych lub mieszanek pastewnych;
  • 109,74 zł – w przypadku roślin strączkowych;
  • 342,95 zł – w przypadku ziemniaków.Stawki dopłat wyliczone zostały na podstawie informacji Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o całkowitej wnioskowanej powierzchni dla poszczególnych grup roślin objętych dopłatami. W 2019 r. złożono 69 942 wniosków o przyznanie dopłaty.

Wnioski były składane w okresie od dnia 15 stycznia do dnia 25 czerwca 2019 r. Stawki dopłat do poszczególnych grup lub gatunków roślin wyliczono, mając na uwadze, że na realizację mechanizmu dopłat z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany za 2019 r. przeznaczono kwotę 75 mln złotych.

Producenci rolni złożyli wnioski o przyznanie dopłat do obsianych lub obsadzonych materiałem siewnym kategorii elitarny lub kwalifikowany następujących powierzchni gruntów ornych:

  • 869 712 ha – w przypadku zbóż,
  • 29 816 ha – w przypadku roślin strączkowych,
  • 35 203 ha – w przypadku ziemniaka.

Źródło: MRiRW

Opracował: Krzesimir Drozd

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności