fbpx
Strona głównaCenyCeny nawozówZnaczny spadek cen nawozów w USA

Znaczny spadek cen nawozów w USA

Jak informuje serwis DTN, w pierwszym tygodniu stycznia doszło do znacznego spadku cen detalicznych większości nawozów w USA w porównaniu do cen grudniowych. To już trzeci spadkowy tydzień z rzędu.

Ceny fosforanu amonu i soli potasowej spadły w skali miesiąca średnio o 8 procent i wynoszą odpowiednio 879 i 752 dolarów za tonę. Mocznik staniał o 6 proc. do 739 USD/t. Fosforan dwuamonowy staniał z kolei o 5 proc. w skali miesiąca i kosztował 876 USD/t. Spadły również ceny RSM-u; RSM 28 kosztował 573 USD/t, a RSM 32 673 USD/t.

Większość nawozów w USA jest także tańsza niż przed rokiem, a jedynie fosforan dwuamonowy zdrożał w skali rocznej.

Jak informuje serwis DTN podaż nawozów jest bardzo dobra i nic nie wskazuje na to, aby mogło ich zabraknąć. I chociaż rynek nawozów zależy głównie od sytuacji globalnej, to o dostępności decydują często lokalne uwarunkowania.

*DTN jako spadek znaczny traktuje spadek równy 5 proc. i więcej.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.