fbpx

Znaczne spadki cen zbóż wg Ministerstwa Rolnictwa

W najnowszym raporcie MRiRW pokazuje, że ceny średnie krajowe dziewięciu (z dziesięciu) raportowanych zbóż spadły w krajowych punktach skupu w tygodniu kończącym się 19-go lutego 2023. Tym razem skala przecen była w większości przypadków znaczna.

Jak informuje na swoich stronach portal ewgt.com.pl cenę średnią krajową skupu pszenicy konsumpcyjnej ustalono w analizowanym tygodniu na 1316 zł/t, po spadku o 27 zł/t (-2,0%) w skali tygodnia. W tym samym czasie cena pszenicy kupowanej na cele paszowe zmniejszyła się o 24 zł/t (-1,8%) do 1289 zł/t.

Samasz loteria - baner

W raportowanym tygodniu udział zbóż konsumpcyjnych w strukturze zakupów spadł do 44,3% z 41% tydzień wcześniej, w tym pszenica stanowiła 42,6%.

Udział kukurydzy w skupie minimalnie się zmniejszył i wyniósł 22,1%, a cena średnia kukurydzy suchej spadła o 10 zł/t do 1255 zł/t.

Jedynym zbożem, które zaliczyło wzrosty był owies paszowy, którego cena średnia została ustalona na 19 lutego na 1125 zł/t co jest wartością wyższą o 3,9% w porównaniu z wcześniejszym notowaniem z przed tygodnia.

Baner Agrosimex Alaska
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.