fbpx
Strona głównaCenyZnaczne spadki cen zbóż wg Ministerstwa Rolnictwa

Znaczne spadki cen zbóż wg Ministerstwa Rolnictwa

W najnowszym raporcie MRiRW pokazuje, że ceny średnie krajowe dziewięciu (z dziesięciu) raportowanych zbóż spadły w krajowych punktach skupu w tygodniu kończącym się 19-go lutego 2023. Tym razem skala przecen była w większości przypadków znaczna.

Jak informuje na swoich stronach portal ewgt.com.pl cenę średnią krajową skupu pszenicy konsumpcyjnej ustalono w analizowanym tygodniu na 1316 zł/t, po spadku o 27 zł/t (-2,0%) w skali tygodnia. W tym samym czasie cena pszenicy kupowanej na cele paszowe zmniejszyła się o 24 zł/t (-1,8%) do 1289 zł/t.

W raportowanym tygodniu udział zbóż konsumpcyjnych w strukturze zakupów spadł do 44,3% z 41% tydzień wcześniej, w tym pszenica stanowiła 42,6%.

Udział kukurydzy w skupie minimalnie się zmniejszył i wyniósł 22,1%, a cena średnia kukurydzy suchej spadła o 10 zł/t do 1255 zł/t.

Jedynym zbożem, które zaliczyło wzrosty był owies paszowy, którego cena średnia została ustalona na 19 lutego na 1125 zł/t co jest wartością wyższą o 3,9% w porównaniu z wcześniejszym notowaniem z przed tygodnia.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.