Zmniejszyć uciążliwość procedur kredytowych

Płatności podzielone w rolnictwie

Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego postuluje do Krajowej Rady Izb Rolniczych o podjęcie działań w celu zmniejszenia procedur kredytowych rolnika wymaganych przez banki podczas udzielania kredytów rolnikom.

Rolnicy skarżą się, że często banki chcąc udzielić niewielkiego nawet kredytu, żądają zbyt dużych zabezpieczeń (dwóch poręczycieli z odpowiednim majątkiem oraz cały majątek rolnika – kredytobiorcy). To wiąże się z wydłużeniem uzyskania kredytu przez rolnika – uzasadnia Bronisław Węglęwski, prezes IRWŁ.

Ponadto  samorząd rolniczy ziemi łódzkiej wnioskuje do KRIR  o ponowne podjęcie działań mających na celu  wszczęcie procedury przez Ministerstwo Rolnictwa o uzyskanie zgody Unii Europejskiej na rozszerzenie pomocy finansowej na operacje  typu „ Pomoc dla rolników szczególnie dotkniętych kryzysem COVID -19’’  Obecnie z tego rodzaju wsparcia nie mogą skorzystać sadownicy, pszczelarze oraz hodowcy kaczek i strusi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności