fbpx
Strona głównaWiadomościIzby rolniczeZmniejszyć uciążliwość procedur kredytowych

Zmniejszyć uciążliwość procedur kredytowych

Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego postuluje do Krajowej Rady Izb Rolniczych o podjęcie działań w celu zmniejszenia procedur kredytowych rolnika wymaganych przez banki podczas udzielania kredytów rolnikom.

Rolnicy skarżą się, że często banki chcąc udzielić niewielkiego nawet kredytu, żądają zbyt dużych zabezpieczeń (dwóch poręczycieli z odpowiednim majątkiem oraz cały majątek rolnika – kredytobiorcy). To wiąże się z wydłużeniem uzyskania kredytu przez rolnika – uzasadnia Bronisław Węglęwski, prezes IRWŁ.

Ponadto  samorząd rolniczy ziemi łódzkiej wnioskuje do KRIR  o ponowne podjęcie działań mających na celu  wszczęcie procedury przez Ministerstwo Rolnictwa o uzyskanie zgody Unii Europejskiej na rozszerzenie pomocy finansowej na operacje  typu „ Pomoc dla rolników szczególnie dotkniętych kryzysem COVID -19’’  Obecnie z tego rodzaju wsparcia nie mogą skorzystać sadownicy, pszczelarze oraz hodowcy kaczek i strusi.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.