fbpx
Strona głównaPrawo i finanseZmiany w zasadach dofinansowania słupów chmielowych

Zmiany w zasadach dofinansowania słupów chmielowych

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłasza ponowny nabór wniosków o dofinansowanie wymiany słupów chmielowych impregnowanych kreozotem na konstrukcje wolne od tego impregnatu. Wnioski będą przyjmowane od 15 lutego. 

W zasadach przyznawania pomocy wprowadzone zostały zmiany – w poprzednim naborze można było wymieniać słupy impregnowane kreozotem jedynie na słupy betonowe bądź kompozytowe, tym razem mogą to być słupy drewniane, drewniane na betonowych szczudłach, betonowe, stalowe lub kompozytowe. Istotną zmianą jest też wydłużenie czasu przeznaczonego na przeprowadzenie inwestycji: choć nie może ona rozpocząć się przed złożeniem wniosku o przyznanie pomocy, to na jej realizację beneficjenci będą mieć 24 miesiące od zawarcia umowy o objęcie przedsięwzięcia wsparciem. 

 Wsparcie może być udzielone osobie fizycznej, osobie prawnej lub jednostce organizacyjnej nieposiadającej osobowości prawnej, która ma status mikro-, małego lub średniego przedsiębiorstwa – warunkiem jest zajmowanie się produkcją chmielu na terytorium Polski i posiadanie numeru identyfikacyjnego 

Z pieniędzy uzyskanych w ramach dofinansowania można sfinansować demontaż starych słupów, nabycie i transport nowych elementów konstrukcyjnych oraz ich montaż na tej samej powierzchni, z której usunięto słupy impregnowane kreozotem. Maksymalna powierzchnia upraw, która może być objęta pomocą to 5 ha. 

Poziom udzielonego dofinansowania w odniesieniu do 1 ha uprawy chmielu, na której wymieniane będą słupy, nie może przekroczyć 120 tys. zł (standardowo) bądź 140 tys. zł – w przypadku rolników urodzonych po 31 grudnia 1982 r. 

Nabór wniosków będzie prowadzony od 15 lutego do 31 marca 2023 r. wyłącznie drogą elektroniczną przez formularz udostępniony na Platformie Usług Elektronicznych. 

 

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.