fbpx
Strona głównaPozostałeZmiany w ustawy o organizacji rynku mleka

Zmiany w ustawy o organizacji rynku mleka

UWAGA PRODUCENCI MLEKA SKŁADANIE WNIOSKÓW O PRZYZNAWANIE INDYWIDUALNYCH ILOŚCI REFERENCYJNYCH Z KRAJOWEJ REZERWY KRAJOWEJ ILOŚCI REFERENCYJNEJ N

Agencja Rynku Rolnego informuje, że z dn. 30.06.2007 r. weszła w życie ustawa z dn. 15 czerwca 2007 r. o zmianie ustawy o organizacji rynku mleka i przetworów mlecznych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. Nr 115 poz. 794), na mocy której wprowadzono między innymi zmianę zasad rozdysponowania krajowej rezerwy krajowej ilości referencyjnej.

Wniosek o przyznanie Indywidualnej Ilości Referencyjnej (IIR) z krajowej rezerwy składa się od 1 kwietnia do 31 lipca danego roku kwotowego do właściwego miejscowo dyrektora oddziału terenowego Agencji, na formularzu ARR.

W bieżącym roku kwotowym 2007/2008 wnioski należy składać od 1 do 31 lipca 2007 r.

Od roku kwotowego 2007/2008 warunkiem przyznania indywidualnej ilości referencyjnej z krajowej rezerwy w danym roku kwotowym jest przekroczenie IIR w poprzednim roku kwotowym.

O przyznanie indywidualnej ilości referencyjnej z krajowej rezerwy mogą ubiegać się dostawcy, którzy w poprzednim roku kwotowym przekroczyli IIR o ilość nie mniejszą niż 500 kg, przy czym przekroczenie to nie było większe niż 30% IIR stanowiącej własność producenta w dn. 31 marca. Zwiększenie wykazywane jest:

-Po przeliczeniu dostaw na mleko o referencyjnej zawartości tłuszczu – w przypadku dostawcy hurtowego,
-Po przeliczeniu ilości sprzedanych przetworów mlecznych na ilość mleka (przeliczenia dokonuje się z zastosowaniem współczynników równoważności) – w przypadku dostawcy bezpośredniego.

Do wniosku należy dołączyć faktury lub inne dokumenty potwierdzające sprzedaż mleka lub przetworów mlecznych w okresie całego poprzedniego roku kwotowego oraz dokumenty potwierdzające posiadanie gospodarstwa rolnego.

Indywidualną ilość referencyjną z krajowej rezerwy przyznaje się w wysokości stanowiącej różnicę między wielkością sprzedaży mleka lub przetworów mlecznych w poprzednim roku kwotowym a wielkością IIR stanowiącą własność producenta w dniu wydania decyzji.

Wysokość IIR, jaką może otrzymać dostawca z krajowej rezerwy nie może być mniejsza niż 500 kg, ale nie większa niż 20 000 kg.

Jeżeli wysokość indywidualnej ilości referencyjnej należnej do przyznania z krajowej rezerwy jest większa niż 20 000 kg, producentowi zostaje przyznana IIR w wysokości 20 000 kg.

W przypadku, gdy suma indywidualnych ilości referencyjnych należnych do przyznania jest większa od wysokości krajowej rezerwy przeznaczonej do rozdysponowania, do ustalenia wysokości indywidualnych ilości referencyjnych stosuje się współczynnik przydziału.

Jeżeli po zastosowaniu współczynnika przydziału, wysokość IIR należnej do przyznania jest mniejsza niż 500 kg, producentowi nie zostanie przyznana indywidualna ilość referencyjna, ponieważ wysokość IIR przyznanej z krajowej rezerwy nie może być mniejsza niż 500 kg.

Formularz wniosku o przyznanie IIR z krajowej rezerwy dostępny jest:

w Oddziałach Terenowych ARR
w Centrali ARR w Warszawie, ul. Nowy Świat 6/12
na stronie internetowej www.arr.gov.pl

Szczegółowe informacje można uzyskać w Oddziałach Terenowych ARR oraz w
Telefonicznym Punkcie Informacyjnym ARR (0 22) 661 72 72 N

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.