Zmiany w przetrząsaczach KUHN

Gama przetrząsaczy karuzelowych KUHN zostanie poszerzona o 4 nowe modele o szerokościach od 7,80 m do 10,80 m (modele GF 7802 T GII, GF 7902 T GII, GF 8702 T GII i GF 10802 T GII).

Dzięki zastosowaniu zaczepu kategorii 2 przednią część karuzel można nieznacznie podnieść w celu zmniejszenia kąta ustawienia karuzel względem podłoża. Regulacji dokonuje się podczas jazdy za pomocą ramion podnośnika ciągnika, co jest szczególnie przydatne podczas pracy na nierównym terenie, ponieważ pozwala uniknąć nadmiernego zdrapywania darni prowadzącego do zanieczyszczenia paszy. 
Nowe przetrząsacze „GII” (II generacji) są wyposażone w szeroką oś transportową o bardzo dużym rozstawie kół, zapewniającą doskonałą stabilność na drodze.  Te charakteryzujące się dużą szerokością roboczą przetrząsacze mogą być podłączanie do małych i średnich ciągników.
Wysunięcie osi transportowej w przód względem karuzel sprawia, że maszyna jest niezwykle kompaktowa, co doskonale sprawdza się podczas transportu drogowego, wjazdu na pole oraz, co oczywiste, w trakcie magazynowania. 
Koła transportowe są podnoszone na czas pracy, dzięki czemu nie zgniatają roślin.
Karuzele wyposażono w dwurzędowe skośne łożyska kulkowe zapewniające większą trwałość eksploatacyjną. Wzmocnione uszczelnienia i karuzele nasmarowane na cały okres eksploatacji zapewniają komfortową obsługę.
Dostępne będą następujące modele:
  • GF 7802 TGII: 7,80 m z 6 karuzelami
  • GF 7902 TGII: 7,80 m z 8 karuzelami
  • GF 8702 TGII: 8,70 m z 8 karuzelami
  • GF 10802 TGII: 10,80 m z 10 karuzelami
Te 4 modele są seryjnie wyposażone system skośnego ustawienia podczas pracy wzdłuż granicy pola. 
Pod karuzelami zamontowane są dwa koła podporowe kopiujące nierówności terenu, co ułatwia pracę na pagórkowatym terenie. 
(mat)