Zmiany w PROW

Centrum Informacyjne Rządu, poinformowało, że Rada Ministrów podjęła uchwałę w sprawie zmian do Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Największe zmiany nastąpią w działaniach skierowanych do młodych rolników. Dotychczas, żeby rolnik mógł otrzymać premię, powierzchnia jego gospodarstwa musiała być większa niż średnia powierzchnia gruntów rolnych w województwie. W przypadku, gdy średnia dla województwa była niższa niż średnia krajowa, wówczas powierzchnia. tego gospodarstwa nie mogła być mniejsza niż średnia dla kraju. Po zmianach i ci rolnicy będą mogli otrzymać premię, pod warunkiem, że zobowiążą się w ciągu trzech lat do powiększenia swojego gospodarstwa do poziomu średniej krajowej.

Zmiany dotyczyć będą również wymogów posiadania odpowiednich kwalifikacji przez rolników ubiegających się o pomoc. Zgodnie z uchwała, ci którzy będą chcieli przejąć gospodarstwo po rodzicach np. przekazane w formie darowizny, będą mogli uzupełnić wykształcenie i uzyskać odpowiednie kwalifikacje zawodowe w ciągu trzech lat od przyznania pomocy. Dotychczas, brak odpowiednich uprawnień zawodowych przekreślał szansę na otrzymanie pomocy.

opr. Wrp.pl

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj