fbpx

Zmiany w PROW

Centrum Informacyjne Rządu, poinformowało, że Rada Ministrów podjęła uchwałę w sprawie zmian do Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Największe zmiany nastąpią w działaniach skierowanych do młodych rolników. Dotychczas, żeby rolnik mógł otrzymać premię, powierzchnia jego gospodarstwa musiała być większa niż średnia powierzchnia gruntów rolnych w województwie. W przypadku, gdy średnia dla województwa była niższa niż średnia krajowa, wówczas powierzchnia. tego gospodarstwa nie mogła być mniejsza niż średnia dla kraju. Po zmianach i ci rolnicy będą mogli otrzymać premię, pod warunkiem, że zobowiążą się w ciągu trzech lat do powiększenia swojego gospodarstwa do poziomu średniej krajowej.

Zmiany dotyczyć będą również wymogów posiadania odpowiednich kwalifikacji przez rolników ubiegających się o pomoc. Zgodnie z uchwała, ci którzy będą chcieli przejąć gospodarstwo po rodzicach np. przekazane w formie darowizny, będą mogli uzupełnić wykształcenie i uzyskać odpowiednie kwalifikacje zawodowe w ciągu trzech lat od przyznania pomocy. Dotychczas, brak odpowiednich uprawnień zawodowych przekreślał szansę na otrzymanie pomocy.

opr. Wrp.pl

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.