fbpx
Strona głównaWiadomościZmiany struktury rolnictwa w USA

Zmiany struktury rolnictwa w USA

Ostatni spis przeprowadzony w USA wykazał, że w ciągu ostatnich 5 lat liczba gospodarstw rolnych w tym kraju zwiększyła się o 4% (300 tys.). Nowopowstałe farmy mają bardziej zróżnicowaną produkcję niż dotychczas istniejące, mniejszą powierzchnię, sprzedają mniej produktów, a ich właściciele są młodsi niż przeciętnie rolnicy i często pracują również poza rolnictwem. N


W ciągu ubiegłych pięciu lat nastąpiły również zmiany demograficzne. O blisko 30% zwiększyła się liczba kobiet będących właścicielami gospodarstw. Wzrosła też liczba właścicieli hiszpańskojęzycznych, pochodzenia indiańskiego, azjatyckiego i murzyńskiego. Rośnie liczba małych i bardzo dużych gospodarstw, a spada liczebność średniej wielkości farm.

(Agra Europe 2009, nr 2347, s. N/6) W.M.
foto: Wrp.pl

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.