Zmiany na globalnym rynku fungicydów

ArystaLifescience to największa na świecie prywatna firma fitofarmaceutyczna, obecna również na polskim rynku. Sukces i ekspansja spółki były możliwe dzięki nastawieniu na rozwój zapewniający najbardziej zaawansowane technologicznie produkty i współpracy z niezawodnymi producentami substancji aktywnych o najwyższej skuteczności. W czerwcu 2012 roku nastąpił kolejny milowy krok w rozwoju firmy, która podpisała globalny kontrakt na wyłączność z firmą Bayer CropScience dotyczący praw licencyjnych do substancji aktywnej – fluoksastrobiny.

Jest to najbardziej znacząca transakcja jakiej spółka dokonała w ostatnich latach. Posiadanie tej licencji nie tylko zasadniczo rozszerzy gamę oferowanych produktów, ale jest też świadectwem zdolności inwestowania w perspektywicznie zrównoważony rozwój.
Ta transakcja wpłynie na zmiany na globalnym rynku fungicydów. Fluoksastrobina jest znana jako najbardziej uniwersalny i skuteczny fungicyd do użytku w uprawach rolniczych i ogrodniczych. W ubiegłym roku wartość jej sprzedaży przekroczyła 150 milionów dolarów. Fungicydy są najszybciej rosnącym i rozwijającym się segmentem chemii rolnej. Grupa chemiczna, do której należy fluoksastrobina stanowi największą i najbardziej dochodową część tego rynku, obejmując około 24% całkowitej rocznej sprzedaży.
Posiadanie praw do fluoksastrobiny pozwoli pełnić ArystaLifescience rolę pierwszorzędnego gracza na światowym rynku fungicydów.
W Polsce firma jest rozpoznawalna jako dystrybutor wielu nowoczesnych środków ochrony roślin i nawozów. W ofercie dla rolników ma ponad 25 produktów. We współpracy z klientami kieruje się hasłem Harmonia w Rozwoju”, co oznacza zrównoważony rozwój, dostarczanie nowych technologii i solidnych, godnych zaufania rozwiązań w dziedzinie ochrony roślin oraz owocną współpracę z klientami.
Podpisany w czerwcu kontrakt z firmą Bayer CropScience wpisuje się w strategię spółki i stwarza nadzieję, że produkty oparte na tej innowacyjnej substancji aktywnej pojawią się wkrótce na sklepowych półkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności