Zmiana pokoleniowa w Zgromadzeniu Wspólników CLAAS. Helmut Claas został Honorowym Przewodniczącym

Cathrina Claas-Mühlhäuser, Helmut Claas

Helmut Claas został mianowany przez Zgromadzenie Wspólników CLAAS jego honorowym przewodniczącym. Na nową przewodniczącą została wybrana Cathrina Claas-Mühlhäuser, przejmując to stanowisko od swojego ojca.
Helmut Claas przewodniczył Zgromadzeniu Wspólników przez ponad 25 lat. W tym czasie CLAAS zintensyfikował swoją międzynarodową działalność w krajach pozaeuropejskich. Powstały nowe zakłady produkcyjne i centra dystrybucyjne m.in. w Indiach, USA, Rosji, Chinach i Ameryce Południowej. Ważnym strategicznym krokiem było przejęcie francuskiego producenta ciągników Renault Agriculture w 2003 roku.

Na okres ten przypada również opracowanie flagowego kombajnu zbożowego LEXION, który został wprowadzony na rynek w 1995 roku. Do dziś jest on uważany za najnowocześniejszy i najbardziej wydajny kombajn zbożowy na świecie, a w 2019 roku trafił na rynek jako całkowicie zmodernizowana maszyna. W historię sukcesu wpisuje się również opracowanie samojezdnej sieczkarni polowej JAGUAR, dzięki której CLAAS stał się liderem na rynku światowym.

Wraz z wyborem Cathriny Claas-Mühlhäuser na Przewodniczącą Zgromadzenia Wspólników dokonała się trzecia zmiana pokoleniowa na szczycie spółki CLAAS. Zgromadzenie podejmuje strategiczne decyzje dotyczące rodzinnego przedsiębiorstwa i ściśle współpracuje z kierownictwem koncernu. W jego skład wchodzą członkowie zewnętrzni Christian Boehringer, dr Frank Dreves, Arne Lakeit, Gerd Peskes, Carl-Albrecht Bartmer oraz członkowie rodziny Cathrina Claas-Mühlhäuser, dr Patrick Claas, Volker Claas i Helmut Claas.

Informacja prasowa: CLAAS Polska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności