Zmiana pokoleniowa w STROM i nowa nazwa BEDNAR

Na początku tego roku firma STROM zmieniła strukturę własności. Dr. Ladislav Bednař, jeden z pierwszych właścicieli firmy, kupił akcje pozostałych partnerów biznesowych, a tym samym stał się jedynym właścicielem.

Na początku października w Pradze odbyło się posiedzenie europejskiej sieci przedstawicieli handlowych i technik sprzedaży STROM, które ma miejsce przed rozpoczęciem każdego nowego roku sprzedażowego. W ciągu dwóch dni zgromadziło ponad 150 właścicieli, menedżerów i handlowców Europejskej sieci dealerskiej. Tegoroczne spotkanie było wyjątkowe, głównie ze względu na fakt, że spółka, oprócz oceny poprzedniego roku pracy i innowacji w nadchodzącym roku, ujawniła także nową nazwę i logo, które będzie używane od początku 2014 roku.

Zmiana pokoleniowa
Zmiana ta była głównie związana ze zbliżającą się wymianą pokoleniową w zarządzie spółki. Wspólnie z partnerami biznesowymi uzgodniliśmy warunki odkupienia ich akcji. Stałem się tym samym jedynym właścicielem spółki. Teraz możemy zmienić nazwę, aby zapoczątkować nową erę naszego rozwoju. Uważam, że nasz rozwój będzie tak udany, jak obecny“, powiedział nowy właściciel firmy STROM, Dr. Ladislav Bednar. Ponieważ stał się on wyłącznym właścicielem firmy, od 2014 roku będzie ona nosiła jego imię, BEDNAR.

Re-branding będzie stopniowy
W związku ze zmianą przygotowywany jest kompletny re-branding firmy, która polega przede wszystkim na zmianie nazwy i logo. Zmiany będą realizowane w sposób ciągły, więc w następnym roku będzie używana kombinacja starej i nowej identyfikacji graficznej.
2014 rok firma chciałaby rozpocząć z całkowicie z nowym logotypem i nazwą. Zmiana będzie dotyczyć również całego wizerunku producenta, który będzie innowacyjny, aby można cieszyć się żółtymi maszynami na polach.

Oficjalne odsłonięcie nowego logo
W poniedziałek, 1 października 2012 r. w Top Hotel Praha odbyło się uroczyste spotkanie, podczas którego zademonstrowano osiągnięcia, tendencje i plany rozwojowe na przyszłość. Podkreślono prężny rozwój firmy STROM EXPORT, która od małego przedsiębiorstwa stała się firmą z dużym doświadczeniem zarówno w projektowaniu, biznesie i produkcji. Na koniec wieczoru, zaprezentowano sukcesy firmy z lat poprzednich oraz nowości na najbliższy rok. Właściciel Dr. Ladislav Bednar z synem Janem Bednarem, dyrektor handlowy Petr Prochazka i kierownik sprzedaży Davida Ryčl wspólnie zaprezentowali po raz pierwszy nowe logo BEDNAR.

Punktem wieczoru siewnik OMEGA
Punktem kulminacyjnym wieczoru była, oprócz odsłonięcia nowego logo, także prezentacja prototypu nowego siewnika Bednar Omega. “Nasza firma od 2005 roku odnotowała błyskawiczny wzrost. Sprzedaż maszyn jest tylko jedną miarą sukcesu. Inną miarą jest rozwój maszyn. Większość naszych projektów, wprowadzonych w ciągu ostatnich 3 lat świetnie sprawdziło się w pracy. Ostatnie 2 lata obfitowały w nowe modele maszyn. Ciągłe konstruowanie nowych modeli pozwala nam na seryjną produkcję. Zaledwie trzy lata temu zaczęliśmy opracowywać siewnik – wtedy pytano mnie o taką maszynę. Cieszę się, że teraz mamy już w zanadrzu takie rozwiązania, nawet jeśli jest to nadal tylko prototyp. Wprowadzając do segmentu technologii siewu, nasza firma otwiera nowy etap intensywnego rozwoju i testowania. Wiem, że jest wiele, doświadczonych specjalistów, którzy wspólnie doprowadzą maszynę testowa Omega do doskonałości“, powiedział dyrektor Jan Bednař dział eksportu.

Firma STROM Export Sp. z o.o. została założona w 1997 roku jako część składowa grupy handlowej STROM Centrum Group, która należy do największych dostawców maszyn rolniczych w Europie Środkowej. W portfolio firmy można znaleźć trzy podstawowe typy produktów: maszyny do obróbki gleby, mulczery i technikę transportową. Celem STROM Export jest rozwój, produkcja i dystrybucja produktów wysokiej jakości spełniających najbardziej zaawansowane wymagania rolników.
Dodatkowe informacje o firmie STROM Export Sp. z o.o. dostępne są na stronie: www.stromexport.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności