fbpx
Strona głównaWiadomościZłodzieje traktorów trafią za kratki

Złodzieje traktorów trafią za kratki

Kryminalni z komendy powiatowej w Wysokiem Mazowieckiem zatrzymali czterech mężczyzn, podejrzewanych o dokonanie licznych kradzieży i kradzieży z włamaniem do gospodarstw rolnych w okolicach tej miejscowości.

Od października minionego roku policjanci otrzymywali zgłoszenia o kradzieżach sprzętu rolniczego. Do tych zdarzeń najczęściej dochodziło w nocy i na niezamieszkałych posesjach w powiecie wysokomazowieckim. Sprawcy wykorzystując nieobecność właścicieli lub ich sen, kradli z posesji i budynków gospodarczych między innymi traktory, sprzęt rolniczy, olej napędowy, elektronarzędzia, a nawet materiały budowlane. Pokrzywdzeni oszacowali straty na łączną kwotę blisko 240 tysięcy złotych.

>>> Z wizytą w muzeum Same Deutz-Fahr [galeria]

Pracujący nad sprawą kryminalni ustalili podejrzanych o te przestępstwa. Okazali się nimi czterej mieszkający na terenie powiatu mężczyźni w wieku od 18 do 29 lat, którzy zostali zostali zatrzymani w swoich domach. Skradzione przedmioty na swoich posesjach, ale także ukryli je w opuszczonych budynkach, większość skradzionego mienia udało się jednak odzyskać.

Za kradzież z włamaniem Kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności, a za kradzież do 5 lat.

Paweł Palica

Foto: KPP Wysokie Mazowieckie

1 KOMENTARZ

  1. Chłopaki chcieli założyć Agrome Nowe Gierałty były by nowe miejsca pracy a tu od razu straszą ich że 10 lat za kraty państwo zwalcza prywatną przetsiebiorczosc

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.