Złodzieje traktorów trafią za kratki

Kryminalni z komendy powiatowej w Wysokiem Mazowieckiem zatrzymali czterech mężczyzn, podejrzewanych o dokonanie licznych kradzieży i kradzieży z włamaniem do gospodarstw rolnych w okolicach tej miejscowości.

Od października minionego roku policjanci otrzymywali zgłoszenia o kradzieżach sprzętu rolniczego. Do tych zdarzeń najczęściej dochodziło w nocy i na niezamieszkałych posesjach w powiecie wysokomazowieckim. Sprawcy wykorzystując nieobecność właścicieli lub ich sen, kradli z posesji i budynków gospodarczych między innymi traktory, sprzęt rolniczy, olej napędowy, elektronarzędzia, a nawet materiały budowlane. Pokrzywdzeni oszacowali straty na łączną kwotę blisko 240 tysięcy złotych.

>>> Z wizytą w muzeum Same Deutz-Fahr [galeria]

Pracujący nad sprawą kryminalni ustalili podejrzanych o te przestępstwa. Okazali się nimi czterej mieszkający na terenie powiatu mężczyźni w wieku od 18 do 29 lat, którzy zostali zostali zatrzymani w swoich domach. Skradzione przedmioty na swoich posesjach, ale także ukryli je w opuszczonych budynkach, większość skradzionego mienia udało się jednak odzyskać.

Za kradzież z włamaniem Kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności, a za kradzież do 5 lat.

Paweł Palica

Foto: KPP Wysokie Mazowieckie

1 KOMENTARZ

  1. Chłopaki chcieli założyć Agrome Nowe Gierałty były by nowe miejsca pracy a tu od razu straszą ich że 10 lat za kraty państwo zwalcza prywatną przetsiebiorczosc

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności