fbpx
Strona głównaCenyRynek zbóz i oleistychZłe informacje z rynku zbóż, perspektywy nie wyglądają najlepiej. Ożywienie nastąpi pod...

Złe informacje z rynku zbóż, perspektywy nie wyglądają najlepiej. Ożywienie nastąpi pod jednym warunkiem

Czwartek był kolejnym dniem, kiedy ceny zbóż i oleistych spadły. Zdaniem analityków spadki wspierają obawy o recesję, co w rezultacie hamuje popyt na zboża z Europy i USA. Tym bardziej, że rynek zalewa tania pszenica z Rosji i Ukrainy.

Cena pszenicy spadła wczoraj o 7,75 EUR/t do 345 EUR/t. – W związku z tym ruchy spadkowe będą kontynuowane, o ile nie pojawią się nowe wieści z Ukrainy o umowie zbożowej. Zakłócenie w ukraińskim eksporcie mogłoby przynajmniej pomóc w ponownym wzroście europejskich cen pszenicy. Jednak rosyjska pszenica również wdziera się na rynek światowy – informuje portal Kaack.

Trend spadkowy kontynuował rzepak, którego cena spadła aż o 16 EUR/t do 616,75 EUR/t. Niewiele lepiej wyglądała sytuacja w Winnipeg, gdzie ceny kontraktów na canolę spadły o 6,5 dolarów kanadyjskich do 866,9 CAN/t.

Najbardziej spadkom na Matif oparła się kukurydza; jej cena spadła o 1,5 EUR/t do 337,25 EUR/t.

– Ewentualne odwrócenie trendu nastąpi dopiero wtedy, gdy eksport z Ukrainy zacznie spadać. Dla europejskich wytwórni pasz Brazylia i Ukraina są obecnie najważniejszymi dostawcami – podaje Kaack.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.