fbpx
Strona głównaPozostałeZIR spotka się w Łukęcinie

ZIR spotka się w Łukęcinie

W dniach 19-20 bm. w Łukęcinie odbędzie się II Forum Rad Powiatowych Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej (ZIR). Tradycyjnie już podczas dwudniowych obrad oprócz wykładów tematycznych, toczyć się będą dyskusje dotyczące problemów z jakimi boryka się rolnictwo w tym regionie.

Pierwszym punktem programu Forum będzie podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy ZIR a organizacjami zawodowymi rolników. Następnie rozpocznie się ponad dwugodzinna prelekcja powiązana z dyskusją pod hasłem: Szkody łowieckie w rolnictwie – za i przeciw obecnemu prawodawstwu”. Później rolnicy wysłuchają propozycji zmian w ubezpieczeniach społecznych rolników w KRUS. Oprócz tego w programie pierwszego dnia Forum przewidziano prezentację Agencji Rynku Rolnego, która przedstawi działania podjęte w zakresie realizacji ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego z uwzględnieniem możliwości powiększenia areału gospodarstw rodzinnych. Pierwszy dzień zjazdu rad powiatowych ZIR zostanie zakończony krótkim referatem na temat “kierunków zmian legislacyjnych, eliminujących nieprawidłowości w powiększaniu areału gospodarstw rodzinnych”.

Drugi dzień Forum rozpocznie się od tematu związanego z ubezpieczeniami upraw rolnych. Oprócz tego w programie przewidziano następujące tematy:”ekonomiczne aspekty upraw trwa nasiennych w warunkach woj. zachodniopomorskiego”, “aktualny stan realizacji działań PROW na lata 2007-13” oraz “działania samorządu województwa zwiększające możliwość dofinansowania modernizacji podstawowych urządzeń melioracyjnych”.

Relacja z II Forum Rad Powiatowych ZIR na www.wrp.pl

MS/Wrp.pl

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.