Zintegrowani dla klienta

Pod hasłem ,,Zintegrowani dla klienta ‘’Bank BGŻ BNP Paribas 13 kwietnia w swojej siedzibie w Warszawie zorganizował konferencje prasową, w trakcie której przedstawił plany rozwoju banku do roku 2018.

Do końca 2018 roku Bank chce zdobyć ponad 5 proc. udziału w rynku, obniżyć wskaźnik kosztów do dochodów do ok. 55 proc. i zwiększyć ROE do ok. 10 proc. Bazą do skutecznej realizacji strategii jest zakończenie procesu integracji operacyjnej Banku BGŻ BNP Paribas do końca 2016 roku, a także połączenie prawne Banku z Sygma Bankiem Polska w połowie tego roku.
 
– Rok po połączeniu dwóch banków, jesteśmy coraz bliżej ukończenia procesu integracji. Jednocześnie jesteśmy gotowi, aby w połowie bieżącego roku połączyć się z Sygma Bankiem Polska. Fuzja z Sygma Bankiem wzmocni naszą działalność w obszarze consumer finance. Uznaliśmy, że to dobry moment do aktualizacji strategii rozwoju naszego zintegrowanego Banku. Połączenia, o których wspomniałem, znacząco umacniają naszą pozycję rynkową – należymy do grona największych banków w Polsce pod względem sumy bilansowej i liczby klientów. W niektórych obszarach, jak np. sektor agro czy międzynarodowa bankowość korporacyjna, jesteśmy liderem pod względem udziałów w rynku. Jednocześnie mamy świadomość wyzwań stojących przed sektorem finansowym i aby nadal móc się rozwijać musimy koncentrować się na dalszej poprawie efektywności, która przyniesie pozytywne efekty dla naszych klientów, pracowników i akcjonariuszy – mówi Tomasz Bogus, prezes Zarządu Banku BGŻ BNP Paribas.
 
W strategii, Bank BGŻ BNP Paribas jasno zdefiniował swoje cele: uzyskanie ponad 5 proc. udziału w rynku kredytów i depozytów, poprawa efektywności wynikająca zarówno z synergii kosztowych związanych z integracją banków, jak i zwiększania przychodów, wzrost wyniku z działalności bankowej poprzez wdrożenie nowych inicjatyw we wszystkich liniach biznesowych, obniżenie wskaźnika kosztów do dochodów z 74 proc. w 2015 r. (bez uwzględnienia kosztów integracji) do ok. 55 proc. w 2018 roku oraz wzrost rentowności kapitału własnego (ROE) do poziomu ok.10 proc.
 
– Zakończenie integracji pozwoli nam na realizację synergii po stronie kosztowej. Jednak bazą do poprawy efektywności w kolejnych latach ma być systematyczna poprawa wyniku z działalności bankowej. Posiadamy ofertę dla każdej z grup klientów i zamierzamy to wykorzystać do dalszego rozwoju. Chcemy rosnąć w każdym obszarze, być bankiem zintegrowanym, wykorzystującym w pełni potencjał naszej uniwersalnej oferty do zwiększenia przychodów – dodaje Tomasz Bogus.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności