Zimowiska z ZZ CNMR

Związek Zawodowy Centrum Narodowe Młodych Rolników podobnie jak w latach minionych również w tym roku  organizuje wypoczynek zimowy dla dzieci i młodzież, których przynajmniej jedno z rodziców podlega ubezpieczeniu społecznemu KRUS, dlatego też nasi podopieczni pochodzą głównie z rodzin zamieszkujących tereny wiejskie.

– Wypoczynek zimowy w formie ferii zorganizowany został w miejscach, które podczas zimy cieszą się największym zainteresowaniem, czyli w polskich górach. W tym roku zorganizowane przez Związek turnusy odbędą się na Podhalu – w Zakopanem, Białym Dunajcu oraz Poroninie. To tam, w odpowiednio przygotowanych na przyjęcie dzieci ośrodkach wypoczynkowych będą przebywać i korzystać z ferii nasi podopieczni – informuje ZZ CNMR.

Jak zaznaczają organizatorzy poza atrakcjami znajdującymi się na terenach ośrodków, uczestnicy zimowisk biorą udział w licznych wycieczkach krajoznawczych i poznają specyfikę oraz historię najbliższej okolicy i jej mieszkańców. Głównym zadaniem wypoczynku są zajęcia w ramach promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej.

Wypoczynek zimowy  2018 r. w ramach programu promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej został dofinansowany ze środków Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników w kwocie 750,00 zł na każdego uczestnika.

Źródło: ZZCNMR