Ziemniak nie tuczy

Ziemniaki w diecie wcale nie muszą hamować procesu utraty uwagi. Amerykańscy naukowcy przedstawili wyniki badań, które udowadniają, że ludzie mogą spożywać ziemniaki i nie przeszkodzi im to w utracie wagi – informuje portal PAP Nauka w Polsce.

Wyniki przeprowadzonych badań pozwalają lepiej zrozumieć rolę ziemniaków i indeksu glikemicznego w utracie wagi. Głównie dlatego, że warzywo to zalicza się do produktów o wysokim indeksie glikemicznym, co według wielu nie sprzyja pozbyciu się zbędnych kilogramów. Jednak naukowcy potwierdzają to, co specjaliści od zdrowia i odżywiania twierdzili już od lat: przy utracie wagi nie chodzi o wyeliminowanie pewnych pokarmów lub grup produktów, ale raczej o redukcję kalorii. Nie ma dowodów na to, że ziemniaki, przygotowane w zdrowy sposób, przyczyniają się do nadwagi, mogą więc być częścią diety.

Badanie zostało przeprowadzone wśród 86 mężczyzn i kobiet z nadwagą. 12 tygodni zajęła obserwacja efektów diety, która ograniczała kalorie, ale zawierała ziemniaki. Uczestnicy zostali podzieleni na trzy grupy, z których każda miała opracowaną dietę, zawierającą pięć do siedmiu porcji ziemniaków w ciągu tygodnia. Wyniki wykazują, że wszystkie trzy grupy straciły na wadze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności