Ziemia to najlepsza inwestycja w 2012 roku

Wybrane fundusze inwestycyjne i ziemia, to według ekspertów BGŻOptima najciekawsze aktywa dla szukających zysków w 2012 roku. Szukając przeznaczenia dla swoich wolnych środków trzeba przede wszystkim stosować się do zasady dywersyfikacji, czyli korzystać jednocześnie z różnych klas aktywów: akcji, obligacji, depozytów bankowych oraz z różnych form dodatkowych, ze szczególnym uwzględnieniem inwestycji alternatywnych, np. w ziemię.

To ważne szczególnie w okresie względnej niestabilności na rynkach, z jaką mamy do czynienia w ostatnich miesiącach – podkreśla Michał Perłowski, ekspert ds. inwestycji w BGŻOptima.

Inwestycje w ziemię
W ciągu 2011 roku w Polsce doszło do znacznego wzrostu cen gruntów rolnych, aż o 13,3 proc. Była to więc jedna z najbardziej atrakcyjnych form lokowania kapitału. W tym samym czasie dla porównania, notowania indeksu giełdy WIG 20 spadły o 22 proc.

Również jeśli przyjrzymy się historycznym danym z okresu ok. siedmiu lat widać, że ziemia rolna była jedną z najbardziej atrakcyjnych opcji na pomnażanie wolnych środków. Poziom zwrotu z inwestycji w ziemię rolną w tym okresie jest imponujący, aż 203,2 proc. – mówi Michał Perłowski. Kupujący szukają okazji w postaci gruntów dobrze skomunikowanych z metropoliami, oddalonych od nich o ok. 25-35 km. Największe potencjalnie zyski czekają na inwestorów, którzy zakupią ziemię rolną i w wyniku przekwalifikowania gruntów będą mogli zaoferować mniejsze i bardziej dochodowe w sprzedaży działki budowlane. Dochodowe mają szansę stać się również grunty, w pobliżu których w przyszłości oddawane będą nowe obiekty rekreacyjne czy drogi.

Źródło: BGŻOptima, wnp.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności