fbpx
Strona głównaFirmy i produktyZielony Przewodnik Michelin po Stanach Zjednoczonych

Zielony Przewodnik Michelin po Stanach Zjednoczonych

Zdumiewające parki narodowe, wulkany na Hawajach, słoneczne megalopolis, gorące pustynie, wyprawy śladami Indian, mroźne jeziora Alaski, Nowy Jork. Prawie 1000 stron kompendium wiedzy o kraju, porad i praktycznych wskazówek dla turystów. Pierwszy raz po polsku – Zielone Przewodniki Michelin po Stanach Zjednoczonych: części wschodniej oraz zachodniej.

Wybór atrakcji turystycznych, które otrzymały trzy gwiazdki pokazuje zróżnicowanie poszczególnych stanów. Wśród wyróżnionych cudów przyrody znalazły się zarówno park Yellowstone (najstarszy park narodowy świata), Denali na Alasce (z Mount Kinley, najwyższym szczytem Ameryki Północnej) wulkany na Hawajach jak i Park Narodowy Jaskini Mamuciej (najdłuższej jaskini na świecie). Miasta, które koniecznie trzeba odwiedzić to między innymi kosmopolityczne San Francisco, słoneczne megalopolis” Los Angeles, “miasto 175 dzielnic” Chicago, “najbardziej osobliwe centrum miejskie” – Nowy Jork oraz “ucieleśnienie ducha amerykańskiego liberalizmu” – Waszyngton.

Autorzy przewodnika Michelin wskazują turystom pomysły na aktywne podróżowanie z odrobiną adrenaliny. U wybrzeży Kalifornii i Hawajów można spróbować nurkowania, w parku Yellowstone poszukiwać stad bizonów, a następnie wziąć udział w wycieczce na kajakach po fiordach Alaski. We wschodniej części kraju na turystów czekają połowy niebieskich krabów, ujeżdżanie bydła i Szlak Appalachów – ścieżka dla pieszych przechodząca przez 14 stanów i 2 parki narodowe – mierząca w sumie 3650 kilometrów.

Informacje o firmach:

Michelin jest liderem technologicznym światowej branży opon. Grupa MICHELIN produkuje, sprzedaje i promuje produkty i usługi w dziedzinie mobilności – są to opony do samolotów, samochodów, rowerów, sprzętu budowlanego i rolniczego, samochodów ciężarowych, motocykli i promów kosmicznych, a także przewodniki, mapy, atlasy i usługi internetowe.http://www.michelin.pl.

Bezdroża to wydawnictwo turystyczne należące do Grupy Helion. Powstało z inicjatywy dwojga młodych globtroterów, którzy za cel postawili sobie prezentację wartych odkrycia miejsc Europy Środkowo-Wschodniej i Azji szerszej grupie odbiorców. Bezdroża zostały uznane przez czytelników za najlepszą markę wśród polskich przewodników turystycznych www.bezdroza.com.pl

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.