fbpx
Strona głównaWiadomościZielony Ład legnie w gruzach?

Zielony Ład legnie w gruzach?

Coraz więcej wątpliwości pojawia się odnośnie założeń i możliwości realizacji Zielonego Ładu w związku z obecnie panującą sytuacją geopolityczną. 

We wczorajszym artykule jaki pojawił się na portalu wpolityce.pl, źródło zbliżone do Komisji Europejskie informuje, że pojawia się wątpliwość, czy da się realizować obecnie Zielony Ład.

Dla nikogo nie jest bowiem tajemnicą, że Zielony Ład był tworzony z myślą o imporcie gazu z Rosji. Agresja na Ukrainę doprowadziła do zmiany wektorów w kierunku dywersyfikacji i rezygnacji z dostaw z Rosji, a przynajmniej ich ograniczenia.

Do unijnych decydentów zaczyna powoli docierać, że plan Fransa Timmermansa wraz z kolejnymi działaniami rosyjskich wojsk ma coraz mniejszą szansę na realizację w pierwotnej formie.

Czy tak się rzeczywiście stanie? Trudno w tym momencie jednoznacznie powiedzieć ale wiele wskazuje na to, że pierwotne założenia będą musiały być dość mocno zweryfikowane.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.