Zielone Agro Show – rozpoczęcie już jutro

Już jutro tj. 20 maja, rozpocznie się V Międzynarodowa Wystawa Rolnicza Zielone Agro Show 2006″. Impreza ma charakter specjalistyczny i adresowane jest przede wszystkim do hodowców bydła korzystających w swoich gospodarstwach z pasz opartych o zielonki. W tym roku impreza odbędzie się w Walewicach (powiat łowicki).”

Zielone Agro Show, którego organizatorem jest Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych, jest wystawa wędrującą, organizowaną w tych rejonach, w których przewagę mają gospodarstwa nastawione na produkcję mleka. Dotychczasowe wiosenne wystawy odbyły się dwukrotnie w Bednarach k. Poznania oraz w Szymanach w pobliżu Szczytna i Szepietowie na Podlasiu.

Wystawa ma na celu zaprezentowanie rolnikom nowoczesnych technik i technologii produkcji wysokiej jakości pasz objętościowych z zielonek niskich. Dlatego też tegoroczne Zielone Agro Show odbywa się w centralnej Polsce, gdzie dynamicznie rozwijających się gospodarstwach rolnych, dominuje hodowla bydła i produkcja mleka. Po raz pierwszy w historii wystawy przeprowadzone będą pokazy pracy maszyn podczas zbioru lucerny na sianokiszonkę. W pracy na polu będzie można zobaczyć kosiarki, przetrząsacze, zgrabiarki, prasy zwijające i prasoowijarki, prasy do bel prostopadłościennych, sieczkarnie i przyczepy zbierające, owijarki do bel oraz prasy silosujące. W pokazach weźmie udział ok. 60 maszyn.

Swoje nowości zaprezentują znani producenci maszyn i urządzeń rolniczych, m.in. Pottinger, John Deere, Kuhn, Kverneland i wiele innych.

Uzupełnieniem wystawy będzie prowadzone przez Izbę Rolniczą w Łodzi seminarium na temat Program Operacyjny Rozwój Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Rola i działania izb rolniczych w nowym okresie finansowania”.

Organizatorzy imprezy, nie zapomnieli również o młodzieży. 18 szkół rolniczych weźmie udział w konkursie wiedzy o technice i technologiach zbioru zielonek.

Jak zapowiadają organizatorzy w tegorocznej edycji Zielonych Targów weźmie udział 120 wystawców i ok. 30 tys. zwiedzających. Targi zakończą się w niedzielę tj. 21 maja o godz. 17.00.Więcej informacji oraz szczegółowy program targów na stronie www.agroshow.pl.


Opr. MS