ZIELONE AGRO SHOW – POLSKIE ZBOŻA 2013 – start 25 maja

Już niewiele ponad tydzień został do kolejnej Wystawy Zielone AGRO SHOW – Polskie Zboża 2013, która odbędzie się w dniach 25–26 maja br. w Kąkolewie, gmina Grodzisk Wielkopolski. Na rolników czekają pokazy maszyn zielonkowych, uprawowych, opryskiwaczy polowych, prezentacja bydła oraz specjalnie przygotowane poletka pokazowe, na których zastosowano różne odmiany zbóż i traw. Firmy na stoiskach zaprezentują, m.in., maszyny, chemię rolniczą oraz akcesoria do produkcji roślinnej. W Kąkolewie swoją ofertę przedstawi ponad 150 wystawców z Polski i Europy.

Blisko 50 maszyn w akcji
Pokazy maszyn w pracy odbywają się podczas zbioru trawy przeznaczonej na zakiszanie. Na 15 ha zaprezentowane zostaną kosiarki oraz maszyny newralgiczne w każdej technologii zbioru zielonek, czyli prasy, owijarki do bel, praso – owijarki, przyczepy zbierające i sieczkarnie polowe. Na polu pokazowym będzie można zobaczyć w pracy niekiedy nawet po kilkanaście maszyn z danej grupy asortymentowej. Jest to wyjątkowa okazja do porównania różnych technologii oraz zastosowanych rozwiązań technicznych i ich wpływu na jakość pracy.
Pomiar gęstości objętościowej bel
Ciekawym elementem wystawy będzie pomiar gęstości objętościowej bel przygotowanych przez prasy i praso-owijarki biorące udział w pokazach. Pomiary z obu dni zostaną zaprezentowane w postaci tabel z podziałem pras na zmienno- i stałokomorowe oraz z uwzględnieniem zastosowania podczas zbioru zespołu tnącego i wilgotności zebranego materiału. Nad przebiegiem badania będzie czuwał zespół badawczy z Instytutu Inżynierii Rolniczej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Szczegółowe wyniki zostaną opublikowane na stronie internetowej www.agroshow.pl.
Arena opryskiwaczy
Na specjalnej arenie odbędzie się pokaz opryskiwaczy polowych czołowych producentów europejskich. Zaprezentowane zostanie szeroka gama produktów skierowanych  zarówno do rolników o małym areale upraw (opryskiwacze podwieszane), średnim (opryskiwacze zaczepiane) oraz dużym (opryskiwacze samojezdne). Pokaz opatrzony będzie fachowym komentarzem.
Poletka pokazowe
Po raz drugi już w Kąkolewie rolnikom zostaną przedstawione nowe odmiany i technologie na poletkach pokazowych. Firmy nasienne zaprezentują  odmiany roślin ozimych i jarych, natomiast – nawozowe i chemiczne – przedstawią najnowsze osiągnięcia w dziedzinie stosowania nawozów oraz środków ochronnych roślin. Można  będzie porównać, między innymi, nowoczesne odmiany odporne na niesprzyjające warunki pogodowe oraz nowe odmiany odporne na rozpowszechnione patogeny. Nie zabraknie również fachowych porad ekspertów w zakresie uprawy i nawożenia.
Prezentacja bydła, pokaz poskramiania oraz wypasu zwierząt
Od kilku lat rolnicy przybywający do Kąkolewa mają okazję obejrzeć stałą ekspozycję bydła mięsnego oraz pokaz poskramiania zwierząt z wykorzystaniem ogrodzeń elektrycznych. Pokazy, które przypominają „dziki zachód”, są niezwykle efektowane i widowiskowe. Zainteresowani hodowcy mogą na żywo zobaczyć sprzęt, który jest pomocny w hodowli bydła.
Organizatorami Wystawy Zielone AGRO SHOW – POLSKIE ZBOŻA są Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie.
Wystawa jest czynna w godzinach 9:00 do 17:00. Wstęp, parkingi oraz katalog są bezpłatne.
Zapraszamy do Kąkolewa a po najświeższe informacje na stoisko Wiadomości Rolniczych Polska – nr 6.
(mat)