Zielone Agro Show – Polskie Zboża

7 – 8 czerwca w Sielinku (woj. wielkopolskie) rusza wystawa Zielone Agro Show – Polskie Zboża poświęcona nowoczesnej technice i technologii produkcji wysokiej jakości pasz zielonych dla bydła. W tym samym czasie i miejscu Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego organizuje Regionalną Wystawę Zwierząt Hodowlanych.

Jednym z ważniejszych elementów imprezy jest pokaz maszyn w pracy. Zaprezentowany zostanie cały proces zbierania zielonek. Zwiedzającym zaprezentują się kosiarki, prasy, owijarki do bel, praso-owijarki, przyczepy zbierające i sieczkarnie polowe. Będzie to wyjątkowa okazja by w jednym miejscu zobaczyć podczas pracy i porównać maszyny różnych producentów. W sumie w pokazach zbioru zielonek zaprezentuje się blisko 50 maszyn kilkunastu różnych marek.
 
Na specjalnie przygotowanych poletkach pokazowych firmy nasienne zaprezentują odmiany roślin ozimych i jarych, natomiast – nawozowe i chemiczne – przedstawią najnowsze osiągnięcia w dziedzinie stosowania nawozów oraz środków ochronnych roślin
W Regionalnej Wystawie Zwierząt Hodowlanych uczestniczą następujące gatunki zwierząt: bydło mleczne  i mięsne, konie, trzoda, chlewna, owce i kozy, zwierzęta futerkowe. W tym roku obędzie się również Ogólnokrajowa Wystawa Drobiu  Hodowlanego i Użytkowego.
W trakcie Wystawy będzie można obejrzeć najlepsze okazy poszczególnych gatunków zwierząt, wycenę zwierząt oraz wybór super czempionów. Odbędą się pokazy czempionów  i wice czempionów  opatrzone fachowym komentarzem. Wyniki uzyskane przez zwierzęta zostaną opublikowane na  stronie internetowej WODR-u .
 
Dla wszystkich rolników i specjalistów związanych z uprawą roślin zielonkowych i hodowlą zwierząt to okazja, by zapoznać się z najnowszą ofertą maszyn i urządzeń, bezpośrednio porozmawiać z przedstawicielami producentów, spotkać ekspertów w zakresie uprawy i nawożenia oraz najlepszych hodowców zwierząt.
 
Wstęp, parkingi oraz katalog wystawy będą bezpłatne.
 
Patronat nad Wystawą Zielone Agro Show – Polskie Zboża 2013 oraz Regionalna Wystawą Zwierząt Hodowlanych objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Marek Sawicki, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego oraz Wojewoda Wielkopolski.
 
wrp.pl na podstawie agroshow