ZIELONE AGRO SHOW już za nami

Za nami kolejna edycja wystawy ZIELONE AGRO SHOW, dedykowanej przede wszystkim rolnikom uprawiającym rośliny zielonkowe, hodowcom bydła i producentom mleka. Ta kompleksowa plenerowa impreza rolnicza odbyła się w dniach od 4 do 5 czerwca 2016 roku w nowej lokalizacji – na terenie Moto Parku w Ułężu (powiat Ryki, województwo lubelskie). Wydarzenie tradycyjnie już zorganizowała Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

„W tym roku zdecydowaliśmy się przenieść naszą wystawę w nowe miejsce – do Ułęża na terenie województwa lubelskiego. Chcieliśmy, aby w tym wydarzeniu mogli uczestniczyć rolnicy z południowo-wschodniej Polski zainteresowani nowoczesną techniką i technologią produkcji wysokiej jakości pasz zielonych dla bydła. Do tej pory nie mieli oni bezpośredniego dostępu do tego typu imprez. Wyszliśmy naprzeciw ich potrzebom i oczekiwaniom.” – mówi Renata Arkuszewska, wiceprezes Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

Wśród tegorocznych wystawców znalazło się blisko 150 firm, w tym zwłaszcza przedsiębiorstwa oferujące nowoczesne maszyny rolnicze, ale także produkujące nasiona, nawozy, pasze, dodatki paszowe, folie rolnicze, elementy wyposażenia budynków inwentarskich i wiele innych. Stałym i najbardziej widowiskowym punktem imprezy były jak co roku pokazy maszyn zielonkowych podczas prac polowych. Pokazy miały formę dynamicznego i efektownego show, w związku z tym cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony rolników. Na polu można było zobaczyć w akcji: kosiarki, prasy zwijające, praso-owijarki, owijarki do bel, przyczepy zbierające oraz sieczkarnie polowe.

„Bardzo się cieszę, że podczas ZIELONEGO AGRO SHOW 2016 dopisała nam zarówno pogoda, jak i frekwencja. Szacujemy, że w ciągu dwóch dni ekspozycję odwiedziło prawie 24 tys. osób. To dobry wynik biorąc pod uwagę nową lokalizację naszej wystawy. – podsumowuje Renata Arkuszewska, wiceprezes Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych jak co roku zapewniła bezpłatny wstęp, parking i katalog wystawy, a także dofinansowanie przyjazdów grupowych organizowanych przez mleczarnie, ośrodki doradztwa rolniczego, urzędy gmin, izby rolnicze oraz szkoły.

Zapraszamy do obejrzenia filmiku z wystawy oraz fotorelacji.

Anna Arabska (na podstawie materiałów prasowych i własnych).