ZIELONE AGRO SHOW 2010

Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych już po raz dziewiąty będzie organizowała Międzynarodową Wystawę Rolniczą ZIELONE AGRO SHOW. Impreza ponownie zagości w Kąkolewie, w gminie Grodzisk Wielkopolski, woj. wielkopolskie, w dniach 22 – 23 maja 2010 r.

ZIELONE AGRO SHOW poprzez swoją ściśle określoną tematykę i specyfikę trwale wpisało się do kalendarium imprez wystawienniczych. Jest to pierwsza w kraju impreza poświęcona nowoczesnej technice i technologii produkcji wysokiej jakości pasz dla bydła. Poza wystawcami oferującymi maszyny rolnicze, udział biorą również firmy produkujące nasiona, nawozy, pasze i dodatki paszowe, folie rolnicze, elementy wyposażenia budynków inwentarskich oraz wiele innych. ZIELONE AGRO SHOW to niepowtarzalna okazja dla rolników, aby w jednym miejscu obejrzeć, porównać i wybrać najlepsze maszyny dostępne na światowych rynkach. Korzystając z pomocy oraz wiedzy wystawców, każdy zwiedzający ma możliwość zapoznania się z technologią zbioru, kosztem eksploatacji, a także wydajnością maszyn. W ubiegłorocznej edycji swoje produkty prezentowało ponad 120 wystawców z kraju i zagranicy, a wystawę zwiedziło ponad 20 tysięcy rolników.

Nowoczesna formuła pokazów maszyn
Ważnym elementem imprezy są pokazy maszyn podczas pracy. W tym roku będą one ukierunkowane na prezentację sprzętu do zbioru, czyli: pras zwijających i pras do prostopadłościennych bel wielkogabarytowych, praso-owijarek, przyczep zbierających, sieczkarni polowych oraz owijarek do bel. Drugą grupą maszyn biorących udział w pokazie będą kosiarki. Jest to niezwykle dynamiczny oraz widowiskowy show, szczególnie, że maszyny będą pracowały na wspólnym zagonie.
W pokazie zbioru skoszonej zielonki zaprezentowane zostaną wszystkie najważniejsze technologie. Rolnicy oglądający pokazy będą mogli dokładnie przyjrzeć się pracy poszczególnych pras, a następnie sprawdzić stopień sprasowania i obejrzeć jakość obwiązania bel siatką. Niezwykle emocjonująco zapowiada się pokaz pracy największych maszyn, czyli przyczep zbierających, a także sieczkarni polowych. W celu uatrakcyjnienia pokazów planowane jest wprowadzenie elementów współzawodnictwa. Każdego dnia po pokazie zespół badaczy z Instytutu Inżynierii Rolniczej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu dokona pomiaru i porównania gęstości sprasowanych bel. Szczegółowe wyniki tych pionierskich badań zamieszczone zostaną na stronie organizatora. Pokazy odbędą się na specjalnie przygotowanym polu o powierzchni 20 hektarów.

Nowość – pokaz bydła hodowlanego
Wychodząc naprzeciw licznym sugestiom rolników po raz pierwszy organizator wystawy ZIELONE AGRO SHOW wzbogaci formułę imprezy o prezentację bydła hodowlanego. Współorganizatorem tego pokazu będzie Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka oraz Wielkopolski Związek Hodowców i Producentów Bydła.

Seminaria i konkurs dla zwiedzających
Uzupełnieniem tej specjalistycznej imprezy będą seminaria, które cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem zwiedzających. Tematyka wykładów zawsze dotyczy istotnych zagadnień z dziedziny rolnictwa. Tradycją wystawy są konkursy wiedzy rolniczej, w których uczestnicy mają okazję sprawdzić swoje wiadomości oraz umiejętności praktyczne z zakresu techniki i technologii zbioru zielonek. Wszyscy biorący udział w turnieju otrzymają upominki, a najlepsi cenne nagrody.

Tradycyjnie wstęp oraz parkingi są bezpłatne. Dodatkowo każdy zwiedzający przy wejściu otrzyma bezpłatnie Katalog Wystawy. Jak co roku Izba dofinansowuje przejazdy grup organizowanych przez mleczarnie, ośrodki doradztwa rolniczego, urzędy gminy, izby rolnicze oraz szkoły.

Organizator gorąco wszystkich zaprasza do wzięcia udziału w IX Międzynarodowej Wystawie Rolniczej ZIELONE AGRO SHOW. To technika, wiedza i profesjonalizm na światowym poziomie w jednym miejscu.

Więcej informacji można uzyskać na stronie organizatora www.agroshow.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności