Zielona energia z certyfikatem

Park Wiatrowy Suwałki uzyskał certyfikat OZE, wystawiany przez niezależną, międzynarodową organizację certyfikującą TÜV Rheinland Polska.

Certyfikat potwierdza, że RWE Park Wiatrowy Suwałki spełnia standardy odnawialnego źródła energii, wymagane w dyrektywie Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie promowania stosowania energii OZE i ustawie Prawo Energetyczne.

Klienci biznesowi RWE Polska mogą już kupić energię odnawialną z Parku Wiatrowego Suwałki. Certyfikat daje im gwarancję, że energia pochodzi z odnawialnego źródła. Dodatkowo klienci mogą sami określić, jaki procent zużywanej przez nich energii będzie zielony”.

“Produkt ‘Energia z Wiatraków’ to pod względem ceny unikalna oferta na rynku. Zazwyczaj za energię odnawialną klienci muszą płacić prawie podwójną cenę w stosunku do energii konwencjonalnej. RWE oferuje zieloną energię w cenie zbliżonej do energii z węgla” – powiedział Janusz Moroz, członek zarządu RWE Polska. “W strategię naszej firmy wpisana jest dbałość o środowisko naturalne. Dlatego też planujemy, żeby wytwarzanie całej Grupy RWE w Europie, w tym w Polsce, do 2025 roku było nisko- lub zeroemisyjne.” – dodaje Moroz.

18 turbin w Parku Wiatrowym Suwałki wytwarza energię elektryczną dla blisko 40.000 gospodarstw domowych. Inwestycja RWE została oddana do użytku w 2009 roku, przyczyniając się do uniknięcia emisji CO2 na poziomie 80.000 ton rocznie.

Wrp.pl na podst. RWE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności