Zgrabiarka SaMASZ Tango 730 ze złotym medalem konsumentów

Kolejny Złoty Medal MTP został przyznany. Tym razem przez konsumentów. A otrzymała go zgrabiarka SaMASZ Tango 730.

Podczas targów Polagra Premiery przyznawane są złote medale MTP. To prestiżowe wyróżnienie, na które zasługują tylko nieliczni. Przyznawane jest, po wnikliwej ocenie ekspertów, innowacyjnym produktom najwyższej jakości. W styczniu, w trakcie targów, otrzymał je między innymi SaMASZ i jego zgrabiarka Tango 730.

Konsumenci również mogli przyznać swój złoty medal w interntowym głosowaniu, które trwało jeszcze przez miesiąc od zakończenia Polagry.

Głosowanie internetowe dobiegło końca. W kategorii maszyny rolnicze, zgrabiarka SaMASZ Tango 730 uzyskała najwięcej głosów, zdobywając tym samym drugi Złoty Medal – Wybór Konsumentów.
Tango 730 jest połączeniem funkcjonalności zgrabiarek Z2-780 i DUO 680. Umożliwia zgrabianie w 1 lub 2 wałki pokosu najwyższej czystości paszy. Zastosowano w niej 11-ramienną przekładnię nowej generacji ze wzmocnionymi korbowodami osadzonymi  w dokręcanych korpusach. Dodatkowo, zgrabiarka posiada opatentowany mechanizm zmiany kąta przekładni, który chroni wały przekazujące napęd przed zniszczeniem  w trakcie pracy. Zgrabiarka Tango 730 jest hydraulicznie unoszona do transportu.

Źródło: SaMASZ