Zgłoś szkodę  – ważne informacje dla rolników składających wnioski

W związku z sygnałami o problemach związanych z podpisaniem wypełnionego w aplikacji „Zgłoś szkodę rolniczą” wniosku o oszacowanie szkód w wyniku suszy w gospodarstwie rolnym Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi informuje, że przyczyną braku możliwości podpisania wniosku jest zaznaczenie przez producenta rolnego okienka z wyrażeniem zgody na importowanie danych z Portalu IRZplus przy braku uprawnień danego producenta rolnego do dostępu do tego portalu z powodu braku zwierząt rejestrowanych w tym Portalu.

Dlatego w celu podpisania wniosku należy wycofać udzieloną zgodę na importowanie danych z portalu IRZplus poprzez odznaczenie udzielonej zgody w aplikacji.

Jednocześnie, jak podkreśla resort rolnictwa , mając na względzie, iż rok 2020 jest pierwszym rokiem funkcjonowania aplikacji, trwają prace legislacyjne mające na celu wydłużenie w 2020 roku terminu składania wniosków o oszacowanie szkód spowodowanych wystąpieniem suszy do dnia 30 listopada br.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności