Zginął rowerzysta potrącony przez traktor

Fot. KM PSP Nowy Sącz

Do śmiertelnego wypadku z udziałem traktora rolniczego doszło 12 października w małopolskiej miejscowości Szczereż (gmina Łącko). Na drodze powiatowej doszło tam do potrącenia przez ciągnik rowerzysty.

– Jeden pas jezdni był zablokowany. Na miejscu była karetka Pogotowia Ratunkowego której załoga zajmowała się poszkodowanym rowerzystą. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu pomocy ratownikom medycznym Pogotowia Ratunkowego w uciskaniu klatki piersiowej poszkodowanego. Strażacy kierowali ruchem drogowym, który odbywał się wahadłowo. Poszkodowanego 69-letniego mężczyznę przetransportowano do karetki, a następnie przewieziono do szpitala. Działania strażaków trwały półtorej godziny. Na miejscu zdarzenia pozostała Policja, która prowadziła czynności dochodzeniowe – informują strażacy z Nowego Sącza.

Niestety, jak się później okazało, pomimo wysiłków lekarzy rowerzysta zmarł w szpitalu. Traktorzysta był trzeźwy. Okoliczności i przyczyny tragicznego wypadku badają obecnie policjanci z Nowego Sącza.

Paweł Palica

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności