Zetor na Agritechnice świętuje 70-lecie

Firma Zetor Tractors a.s. pokazała na targach Agritechnica kierunek, w którym zmierza, oraz nowości produktowe, w tym nową stylistykę, nowe modele ciągników oraz… kalendarz.

Firma Zetor pokazała na targach Agritechnica w Hanowerze swoją strategię na przyszłość, której celem jest zwiększenie liczby serii modeli z obecnych czterech do sześciu. Już w roku 2013 spółka poszerzyła portfolio o serię modeli Major, a w roku 2015 wprowadziła nowy model – Crystal. Stoisko na hanowerskich targach pozwoliło gościom zobaczyć nie tylko nowe wzornictwo „Zetor by Pininfarina” i ostatnie nowości w postaci sześciocylindrowego traktora Crystal, ale również prototyp trzycylindrowego traktora o mocy 49 koni, na którym będzie się opierać piąta seria modeli tej marki.

Nasze cele na nadchodzące lata są jasne – poszerzyć portfolio produktowe oraz umocnić pozycję Zetora na kluczowych rynkach. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, dlatego prezentujemy serię nowości produktowych i stylistycznych. Poszerzamy serie modeli, nie zapominając jednak o innowacjach w ramach dotychczasowych produktów. Strategia i kierunek rozwoju marki daje okazję do współpracy również nowym partnerom, z którymi chętnie nawiązalibyśmy kontakt – mówi Adam Žert, kierownik działu sprzedaży i marketingu Zetor.

W związku z tym, Zetor przykłada szczególną wagę do poszerzania sieci dealerów. Firma kładzie szczególny nacisk na poszukiwanie nowych partnerów handlowych w Europie Zachodniej. Celem jest wzmocnienie pozycji marki na rynkach takich jak Niemcy, Francja, Wielka Brytania, państwa Beneluksu itp. – Staramy się umacniać naszą pozycję za granicą i dbać o zadowolenie klienta – dodaje Adam Žert.

Odwiedzający targi Agritechnica mogli obejrzeć na stoisku czerwcową nowość w postaci sześciocylindrowego traktora CRYSTAL o mocy 144 lub 163 koni. Poza tym, oprócz nowej stylistyki Zetor by Pininfarina w Hanowerze zaprezentowano trzycylindrowy traktor o mocy 50 koni, na którym opierać się będzie nowa, piąta w kolejności seria modeli. Traktor będzie wyposażony w mechaniczną skrzynię biegów z synchronicznym sterowaniem, ośmioma biegami do przodu oraz ośmioma biegami wstecznymi. Jego maksymalna prędkość wyniesie 30 km/h. Nowe trzycylindrowe traktory sprawdzą się przede wszystkim w małych gospodarstwach oraz u rolników hobbystów.

Firma poinformowała również o planach poszerzenia serii modeli Major o dwa nowe produkty. Zaoferują one klientom czterocylindrowe silniki o mocy 75,3 KM oraz kilka opcji skrzyni biegów. Maszyny dysponować będą ponadto skrzynią biegów z 12 biegami do przodu i 12 biegami wstecznymi lub z 24 biegami do przodu i 12 biegami wstecznymi, które obsługiwane będą za pomocą dwustopniowej przekładni (PowerShift) oraz rewersu hydraulicznego (PowerShuttle). Planowane jest również przeprojektowanie elementów sterowania w kabinie. Nowością będzie fotel pasażera. Przyszłe modele dysponować będą zbiornikiem paliwa o pojemności 120 litrów i osiągać prędkość maksymalną 40 km/h. Nowe produkty znajdą zastosowanie w małych gospodarstwach ukierunkowanych głównie na hodowlę zwierząt.

Ponadto na hanowerskich targach, korzystając z okazji, firma przypomniała o 70. rocznicy swojego istnienia, prezentując ekskluzywny kalendarz na rok 2016. Można go kupić u autoryzowanych sprzedawców marki Zetor lub w Zetor Gallery w Brnie w Czechach.

Firma ZETOR TRACTORS a.s. ogłosiła poszerzenie serii modeli MAJOR o dwa nowe produkty.

Renata Struzik, źródło: Zetor