Zetor na Agro Show 2016

Wystawa Agro Show w Bednarach była świetną okazją dla producentów do zaprezentowania swoich nowości w ofercie ciągników i maszyn rolniczych. Z okazji tej skorzystał Zetor – na stoisku czeskiego producenta można była zobaczyć zarówno nowe, jak i sprawdzone już do tej pory modele ciągników.


Na powierzchni ponad 1250 m.kw. Zetor zaprezentował dziesięć traktorów. – Agro Show jest jednym z najważniejszych wydarzeń w zakresie prezentacji techniki rolniczej w Polsce i w Europie. Dla firmy Zetor jest wyjątkową okazją do pokazania zarówno swoich maszyn, jak też na przykład narzędzi finansowych wspierających działalność gospodarstw rolnych – mówił Arkadiusz Fułek, prezes zarządu Zetor Polska Sp. z o.o.

Ciągniki zaprezentowane na lotnisku w Bednarach były z linii MAJOR, PROXIMA, FORTERRA i CRYSTAL. Tym, co najbardziej przyciągało odwiedzających, była prezentacja traktora ZETOR FORTERRA 140 HD z systemem redukcji emisji STAGE IV, który został też zgłoszony do prestiżowego europejskiego konkursu Tractor of The Year 2017 (TOTY) i awansował do rundy finałowej, w której uczestniczy 7 najlepszych maszyn. Zwycięzca zostanie ogłoszony w listopadzie.

Stoisko czeskiego producenta było poświęcone jubileuszowi 70. rocznicy powstania marki. Na miejscu promowano również imprezę „Pomysłowy gospodarz“, której organizatorem jest ZETOR.

Dodatkowo, warto wspomnieć, że zwycięzcy w XIV ogólnopolskim konkursie „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne“ otrzymali ciągnik właśnie tego producenta. Finał konkursu odbył się podczas wystawy Agro Show w Bednarach, a do zwycięskiego gospodarstwa państwa Alicji i Krzysztofa Spychalskich z Pikutkowa (woj. kujawsko-pomorskie) pojedzie nowy traktor MAJOR 80.

Jesteśmy zaszczyceni tym, że traktor Zetor był w tym roku główną nagrodą w tak ważnym konkursie, który promuje bezpieczeństwo gospodarstw rolnych. Co roku dochodzi do szeregu poważnych wypadków, nie wyłączając dzieci, dorosłych i zwierząt. Wszystko, co może pomóc w minimalizacji zagrożeń, zasługuje na naszą uwagę i najwyższy szacunek. Gospodarstwo rodziny Spychalskich zasłużyło na swoje zwycięstwo. Gratulujemy im i życzymy, aby nowy Major stał się dla nich wiernym pomocnikiem, który w znacznym stopniu przyczyni się do dalszego rozwoju gospodarstwa –  powiedział Arkadiusz Fułek, prezes zarządu Zetor Polska Sp. z o.o.

Źródlo: ZETOR