Całkiem niedawno pisaliśmy o Zetorze 7211 wystawionym w ogłoszeniu za ok. 60 tys. zł. Już ta oferta wywołała spór wśród komentujących; większość z nich stwierdziło, że to kwota stanowczo za duża. A co powiecie na 36-letniego 7211 za prawie… 80 tys. zł?
79 tys. zł za Zetora 7211. Co kryje się za tą ofertą?
Dokładnie 79 tys. złotych życzy sobie ogłoszeniodawca za Zetora 7211 z 1990 roku. Ciągnik pochodzi od pierwszego właściciela, a jego przebieg to niecałe 2300 motogodzin. Jak informuje sprzedawca, ciągnik był garażowany, a jego stan techniczny i wizualny nie pozostawia zastrzeżeń. Do obejrzenia w Żółkiewce w woj. lubelskim.

67,5 tys. zł za kolejnego 7211. Przypadek czy nowy trend?
To niejedyna taka, jak nam się zdaje, przestrzelona cenowo oferta za ten model. Kolejna pochodzi z woj. kujawsko-pomorskiego i opiewa na 67,5 tys. zł. Ciągnik pochodzi z 1989 roku i ma na liczniku niespełna 4700 motogodzin. Nadal niewiele, ciągnik raczej do idealnych, przynajmniej wizualnie nie należy, a tego byśmy w tej cenie oczekiwali. Dostaniemy za to dwa komplety kół – wąskie i szerokie.
Stan, motogodziny i historia właściciela – czy to wystarczy na 79 tys. zł?
To niejedyne przypadki wysokich cen tego modelu; w okolicach 60 tys. zł znajdziemy jeszcze co najmniej dwa egzemplarze, podczas gdy większość egzemplarzy wyceniana jest w przedziale 42-45 tys. zł, a za 60 tys. zł możemy spotkać już naprawdę ładne egzemplarze modelu 7245.

Zetor 7211 to ciągnik znany i lubiany, choć najlepsze dla niego czasy na polskiej wsi są już za nami. Czym zatem uzasadnić niektóre oferty? Czy sentyment wystarczy, aby znaleźć nabywcę na 36-letni ciągnik w cenie zbliżającej się do nowego produktu z dalekiego wschodu?








Witam jestem sąsiadem właściciela sprzedawanego Zetora ten traktor to była lalka jeździł nim tylko do kościoła w polu to może był ze 3 razy. Stan zero kombinacji i upiększania ale sam jestem w szoku za ile go sprzedał. No i wygrał zakład bo ja mu mówiłem że za taką cenę nie pójdzie. Ale twierdzenie że dobre traktory są wycenie się potwierdziło. Pozdrawiam Dariusza
Ten Zetor to była perełka sam byłem nim zainteresowany ale niestety spóźniłem się bo został zarezerwowany. Pewnie został też sprzedany bo ogłoszenie jest nieaktualne. : (