Zeagran 340 SE do ochrony upraw kukurydzy

Od 2009 roku na rynku funkcjonuje nowość w ofercie firmy F&N Agro – herbicyd Zeagran 340 SE, przeznaczony do zwalczania jednorocznych chwastów dwuliściennych w uprawach kukurydzy. Dwie substancje aktywne: bromoksynil i terbutyloazyna, oferowane w formulacji SE (zawiesino-emulsja), wykazują uzupełniający się mechanizm działania. Najskuteczniej niszczy chwasty znajdujące się w fazie 2-6 liści.

Zeagran 340 SE jest środkiem chwastobójczym w formie zawiesino-emulsji. Stosowany jest powschodowo i przeznaczony do zwalczania jednorocznych chwastów dwuliściennych w uprawach kukurydzy. Herbicyd zawiera dwie substancje aktywne o uzupełniającym się mechanizmie działania. Bromoksynil (90 g w 1 litrze środka) działa kontaktowo, pobierany jest głównie przez liście, terbutylazyna (250 g w 1 litrze środka) pobierana jest przez liście i korzenie roślin wrażliwych, wykazuje długotrwałe działanie w glebie. Środek powoduje zasychanie, a następnie zamieranie roślin.

Zalecana dawka preparatu wynosi 1,6-2,0 l/ha. Wyższą dawkę środka (2 l/ha) należy stosować na chwasty w późniejszych fazach rozwojowych (4-6 liści lub rozety) oraz na glebach cięższych. Środek może być stosowany do fazy 8 liści kukurydzy, o ile chwasty nie przekroczyły fazy wrażliwej. Przygotowując oprysk należy zastosować 200-300 l wody/ha, a podczas zabiegu stosować opryskiwanie średniokropliste.

Środek rozkłada się w glebie w ciągu okresu wegetacji i nie stwarza zagrożenia dla roślin uprawianych następczo. Po kukurydzy odchwaszczanej środkiem w warunkach normalnego przebiegu wegetacji można uprawiać wszystkie rośliny. W przypadku konieczności wcześniejszego zaorania kukurydzy (w wyniku uszkodzenia roślin przez choroby lub szkodniki), na tym samym polu można uprawiać jedynie kukurydzę.

Chwasty wrażliwe na Zeagran 340 SE: fiołek polny, gwiazdnica pospolita, jasnota purpurowa, komosa biała, maruna bezwonna, przytulia czepna, psianka czarna, rdest plamisty, rdest powojowy, rdest ptasi, szrłat szorstki, tasznik pospolity, tobołki polne. Chwasty średnio wrażliwe: chastnica jednostronna (w dawce 2 l/ha). Chasty odporne: chwsty wieloletnie i głeboko korzeniące się, jak ostrożeń polny i skrzyp polny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności