Ze znakiem jakości Q

Nawóz wieloskładnikowy NPK z Grupy Nawozowej PIAST otrzymał znak jakości „Q” Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji.

Zależy nam, by dostarczać rolnikom nawozy z najwyższej półki, dlatego wystąpiliśmy do PCBC o przeprowadzenie badań, potwierdzających wysokie parametry naszego produktu. Charakteryzuje się on m.in.  wysoką koncentracją składników pokarmowych i bardzo dobrą rozpuszczalnością w wodzie, a co za tym idzie jest łatwo przyswajalny przez rośliny  – mówi Grzegorz Dworakowski z białostockiej firmy Barter SA, właściciela grupy PIAST.

Nawozy wieloskładnikowe NPK to alternatywa dla nawozów jednoskładnikowych, bo zawierają aż trzy podstawowe składniki pokarmowe roślin – azot, fosfor i potas, w proporcjach 6-16-35 proc., z dwuprocentowym dodatkiem siarki. Są typowym nawozem przedsiewnym do wiosennego nawożenia roślin, a wysoka koncentracja wszystkich składników nawozu, pozwala na stosowanie go w mniejszych dawkach.  Dodatek siarki, który jest ważnym składnikiem podstawowych białek, kwasów tłuszczowych oraz enzymów, zwiększa ich ilość w roślinach oraz poprawia wytrzymałość na warunki atmosferyczne.

Nawóz NPK Barteru został dokładnie przebadany w akredytowanych laboratoriach PCBC, a przyznanie mu znaku jakości Q promuje nas do grona najlepszych producentów nawozów Certyfikat podkreśla unikalność produktu i daje solidne podstawy do konkurowania na rynkach Unii Europejskiej. Ułatwi to nam sprzedaż i promocję naszych nawozów na rynkach zagranicznych. Rolnikom zaś daje gwarancję ponadstandardowej jakości naszych nawozów  – dodaje Dworakowski. 
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności