Ze względu na Covid szkolenia z zakresu ochrony roślin w formie wideokonferencji

fot. Gabriel Benois, unsplash.com

Do konsultacji społecznych został skierowany projekt rozporządzenia ministra rolnictwa i rozwoju wsi zmieniającego rozporządzenie w sprawie szkoleń w zakresie środków ochrony roślin. Szkolenia takie są obowiązkowe dla osób stosujących środki ochrony roślin, zajmujących się obrotem tymi preparatami, a także dla doradców świadczących usługi w obszarze ochrony roślin.

W związku z koniecznością zapobiegania rozprzestrzenianiu się pandemii COVID-19, a jednocześnie obowiązkiem zapewnienia odpowiedniego poziomu wiedzy osób stosujących środki ochrony roślin w projektowanym rozporządzeniu wprowadzono możliwość odbywania szkoleń w zakresie środków ochrony roślin w formie wideokonferencji przy wykorzystaniu narzędzi teleinformatycznych.

Doświadczenia zebrane w czasie trwania pandemii pozwalają sądzić, że taki system nauczania jest odpowiedni, ponieważ z jednej strony pozwala na dostarczenie odpowiedniej wiedzy uczestnikom szkolenia, z drugiej zaś umożliwia kontynuowanie działalności gospodarczej podmiotom prowadzącym szkolenia – uzasadnia Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Szkolenia w zakresie środków ochrony roślin opierają się na dwóch komponentach – wykładach oraz zajęciach praktycznych. W związku z tym w projektowanym rozporządzeniu wprowadza się możliwość prowadzenia wykładów w formie wideokonferencji, co , jak podkreśla resort rolnictwa nie spowoduje obniżenia poziomu szkoleń, natomiast w wielu przypadkach powinno ułatwić przeprowadzenie szkoleń z zachowaniem odpowiedniego reżimu sanitarnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności