fbpx
Strona głównaSensacjeZe stodoły zostały zgliszcza, spłonęły dwa kombajny. Ogromne straty po podpaleniu?

Ze stodoły zostały zgliszcza, spłonęły dwa kombajny. Ogromne straty po podpaleniu?

Blisko 50 strażaków gasiło rozległy pożar stodoły, do którego doszło 8 stycznia w Oględowie pod Staszowem. 

Jak informuje asp. sztab. Tomasz Janiec, KP PSP Staszów, w momencie dojazdu na miejsce pierwszych zastępów strażackich, w ogniu stał już cały budynek wraz ze znajdującym się w środku sprzętem rolniczym (w tym dwoma wysłużonymi kombajnami zbożowymi). Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań oraz podaniu trzech prądów wody w natarciu na palącą się stodołę i jednego prądu wody w obronie na zagrożone sąsiednie budynki gospodarcze.

Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do prac rozbiórkowych nadpalonych elementów konstrukcji, które stwarzały ryzyko zawalania oraz sprawdzenia pogorzeliska za pomocą kamery termowizyjnej na obecność ukrytych zarzewi ognia.

W działaniach ratowniczych brało udział 11 zastępów jednostek ochrony przeciwpożarowej, w łącznej sile 49 strażaków. Przyczyną pożaru było prawdopodobnie podpalenie. Straty wstępnie oszacowano na 300 tys. zł.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.