fbpx
Strona głównaCenyRynek zbóz i oleistychDoniesienia na temat "technicznego" zboża z Ukrainy Ministerstwo nazywa kłamstwem

Doniesienia na temat “technicznego” zboża z Ukrainy Ministerstwo nazywa kłamstwem

W wydanym dzisiaj komunikacie Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zdementowało informację Zamojskiego Towarzystwa Rolniczego jakoby 19 stycznia w okolicach Chełma znajdowała się ciężarówka z importowanym z Ukrainy zbożem technicznym.

– W imporcie zboża z Ukrainy nie ma już tzw. zboża technicznego, a każde zboże wwożone do Polski podlega na granicy kontroli prowadzonej przez odpowiednie służby. Kłamstwem jest  podawana za pośrednictwem niektórych mediów, że do Polski w dalszym ciągu napływa zboże techniczne z Ukrainy. Zamojskie Towarzystwo Rolnicze podaje jako przykład importu takiego zboża wypadek tira z Ukrainy, który miał miejsce 19 stycznia w okolicach Chełma. Tir ten miał rzekomo przewozić tzw. zboże techniczne – czytamy w komunikacie.

– Nie jest prawdą, że było to zboże techniczne. Urząd Wojewódzki  w Lublinie przeprowadził weryfikację  procedury odprawy celnej wspomnianego w artykule zboża i na Twitterze  poinformował, że nie było to zboże techniczne, ale „ziarno pszenicy przeznaczone na cele paszowe” i przeszło na granicy kontrolę weterynaryjną, co oznacza, że wszystko odbyło się prawidłowo – informuje Ministerstwo.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.