fbpx
Strona głównaCenyRynek zbóz i oleistychZboża ze sporym spadkiem na Matif w poniedziałek. O cenach decydują negocjacje...

Zboża ze sporym spadkiem na Matif w poniedziałek. O cenach decydują negocjacje z Rosją

Poniedziałek upłynął na paryskim Matifie pod znakiem sporych przecen. Ciągle decydujący wpływ na notowania cen zbóż mają negocjacje w sprawie uwolnienia ukraińskich zapasów zbóż.

Cena kukurydzy ze starych zbiorów niemal się nie zmieniła, jednak wycena kontraktów listopadowych spadła o 1,69 proc. do poziomu 351,5 EUR/t. Cena kontraktów na nowe zbiory pszenicy spadła o 1,93 proc., a rzepaku o 1,63 proc do odpowiednio 406,75 EUR/t i 814,75 EUR/t.

– Ceny zbóż spadały w poniedziałek, ponieważ Rosja wyraziła gotowość do uwolnienia eksportu zbóż z ukraińskich portów. Jest to efekt negocjacji prowadzonych przez Turcję, która miałaby brać udział w tym przedsięwzięciu. Ukraina posiada jeszcze ponad 20 mln ton zbóż przeznaczonych na eksport – informuje e-WGT.

Wzrosły ceny ropy. Ropa brent przekroczyła cenę 120 dolarów za baryłkę, osiągając wczoraj cenę 121,67 USD za baryłkę.

Zobacz także:

Spekulacje “huśtają” rynkiem zbóż

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.