Zbliżają się Targi Agrotech

Jedna z największych w Europie imprez wystawienniczych, poświęconych technice rolniczej, co roku przyciąga kilkaset firm z całego świata i tysiące widzów. Na zdjęciu wejście główne – Agrotech 2005 w zimowej aurze.

Ciągniki, maszyny, narzędzia, urządzenia do produkcji roślinnej i zwierzęcej, maszyny i urządzenia ogrodnicze i leśne, środki do produkcji rolniczej oraz wszelkiego rodzaju akcesoria dla rolnictwa – to oferta Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH Ta jedna z największych w Europie imprez wystawienniczych, poświęconych technice rolniczej co roku przyciąga kilkaset firm z całego świata i tysiące widzów. AGROTECH, po raz trzynasty, organizują w dniach 9 – 11 marca, Targi Kielce.
Co roku targowi goście to ludzie, którzy rozumieją potrzeby nowoczesnej produkcji rolnej. Oprócz dominujących na targach producentów ciągników swoją ofertę przedstawiają zawsze wytwórcy maszyn i urządzeń do produkcji roślinnej i zwierzęcej. Nie brakuje także urządzeń ogrodniczych, środków do produkcji rolnej i akcesoriów dla rolnictwa. Na targach można zobaczyć m.in. wszystkie marki ciągników rolniczych dostępne na polskim rynku oraz szeroką gamę sprzętu rolniczego prezentowaną przez polskich producentów i dealerów zagranicznych koncernów. Dodatkowo dla wszystkich zainteresowanych uruchamiane są specjalne punkty konsultacyjno- doradcze, w których można skorzystać z porad na temat programów rozwojowych, kredytów i możliwości dofinansowania projektów.
Targi AGROTECH od kilku lat, co roku notują kolejne rekordy – zarówno pod względem liczby wystawców, jak i liczby zwiedzających. W ubiegłorocznych targach AGROTECH wzięło udział 360 wystawców, w tym 32 zagranicznych z 11 krajów: Austrii, Czech, Danii, Finlandii, Francji, Holandii, Niemiec, Słowacji, Wielkiej Brytanii, Włoch oraz Polski. Wystawcy zaprezentowali w sumie ponad 500 maszyn i urządzeń, a wystawa zajęła ponad 14 tys. mkw. powierzchni. Targi odwiedziło 26 500 osób.
Nie mniej okazale zapowiada się tegoroczna edycja tej jednej z największych wystaw organizowanych przez Targi Kielce. Nie zabraknie oczywiście wyjątkowych prezentacji i atrakcji – po raz pierwszy w Polsce zaprezentowana zostanie oferta ciągników rolniczych z Korei Południowej. Odbędzie się także specjalny Salon Techniki Hodowli Zwierząt, podczas wszystkich targowych dni czynne będą specjalne punkty konsultacyjne dla rolników, w których można będzie otrzymać informacje na temat programów rozwojowych, kredytów i możliwości dofinansowania różnych projektów.
Targom – podobnie jak w poprzednich latach – towarzyszyć będą konferencje i seminaria branżowe.
Znaczenie AGROTECH-u dla rolnictwa podkreślają nie tylko wystawcy i zwiedzający. Wystawa została uhonorowana m. in. honorową odznaką Zasłużonym dla rolnictwa” przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Targi Kielce natomiast za całokształt pracy włożonej w promocję i rozwój rolnictwa otrzymały dyplom Prezesa Krajowego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych oraz nagrody Prezesa Krajowej Rady Izb Rolniczych i Ogólnopolskiego Magazynu “Zagroda”.

Źródło:Targi Kielce
foto, Ms

N”