fbpx
Strona głównaWiadomościZbiory z pierwszego pokosu traw mniejsze niż w ubiegłym roku

Zbiory z pierwszego pokosu traw mniejsze niż w ubiegłym roku

Według ekspertów Głównego Urzędu Statystycznego stan trwałych użytków zielonych po zimie był dobry, jednak zbiory z łąk trwałych z pierwszego pokosu były wyraźnie niższe niż w zeszłym roku.

– Wiosenna wegetacja roślin, rozpoczęła się na trwałych użytkach zielonych w trzeciej dekadzie marca i przebiegała bez zakłóceń, lecz nie dynamicznie. Powolny wzrost i rozwój runi łąkowej spowodował opóźnienie terminu zbioru pierwszego pokosu siana łąkowego oraz pogorszenie jego jakości – mówi Artur Łączyński, dyrektor Departamentu Rolnictwa GUS

Do zbioru pierwszego pokosu przystąpiono w trzeciej dekadzie maja.  Jak podaje GUS plony pierwszego pokosu traw łąkowych w przeliczeniu na siano oceniono na około 28,1 dt/ha, natomiast zbiory z łąk trwałych (w przeliczeniu na siano) wyniosły około 6,7 mln ton, tj. mniej o ok. 8 proc. od ubiegłorocznych.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.