fbpx
Strona głównaCenyZbiory soi i kukurydzy w USA zbliżają się do końca. Rynki czekają...

Zbiory soi i kukurydzy w USA zbliżają się do końca. Rynki czekają na raport USDA

Jak podaje amerykański departament rolnictwa, USDA, na polach w Stanach Zjednoczonych zostało już mniej niż 20 proc. zasianych kukurydzy i soi.

Jak informuje USDA, żniwa kukurydziane zostały ukończone w 84 procentach (stan na poniedziałek), a więc tempo zbiorów jest dość szybkie, bowiem średnia 5-letnia z ostatnich 5 lat wynosi 78 proc.

Nieco niższe tempo wobec lat poprzednich występuje w przypadku zbioru soi; zebrano bowiem 87 proc. soi, a średnia 5-letnia to 88 proc.

Tymczasem na giełdach światowych jeśli chodzi o ceny zbóż mamy do czynienia z bessą.

– Korekta spadkowa w notowaniach kompleksu sojowego i kukurydzy trwa od minionej środy. Amerykańskie kontrakty ciągną za sobą ich unijne odpowiedniki. Wprawdzie pszenica w Chicago zamknęła poniedziałek na plusie, to jednak umocnienie euro do dolara pchnęło w dół notowania unijnej pszenicy. Ceny spadają w oczekiwaniu na publikację we wtorek amerykańskiego raportu USDA na temat produkcji i zapasów głównych surowców rolnych. Analitycy spodziewają się, że miesięczny raport zrewiduje oczekiwaną produkcję soi i kukurydzy w górę w stosunku do szacunków z zeszłego miesiąca – tłumaczy Andrzej Bąk z e-WGT.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.