fbpx

Zbiory pszenicy w Rosji będą niższe niż rok temu, ale nie niskie

Zbiory zbóż w Rosji będą w tym roku sporo niższe niż rok temu, głównie z powodu suchych warunków w ważnych regionach upraw. To jednak nie oznacza, że będą niskie.

Dobre warunki na początku sezonu wegetacyjnego i pojawienie się opadów na czas wypełniania ziarna na niektórych obszarach procentują teraz w prognozach. Jak jednak wynika z najnowszego raportu MARS, z suchymi warunkami mierzą się przede wszystkim okręg nadwołżański i azjatycka część Rosji i w tych przypadkach brak opadów negatywnie wpłynął na prognozy zbiorów.

Samasz loteria - baner

Przejdźmy teraz do liczb; ostatnie szacunki MARS dotyczące zbiorów pszenicy opiewają na 86,6 mln ton. To o aż o 17% mniej niż w zeszłym roku, ale i tak o 4% więcej niż średnia z 5. lat. W przypadku zbiory mają wynieść 20,4 mln ton; o 11% mniej rok do roku, ale o 1% więcej niż średnia z 5. lat. Prognozy dotyczące kukurydzy są obarczone jeszcze dużym ryzykiem. Na tę chwilę przewiduje się rosyjskie zbiory na poziomie 15,2 mln ton – o 1% więcej r/r i o 9% powyżej średniej z 5. lat.

Baner Bayer Roundup
Baner Agrosimex Alaska
Baner webinarium konopie

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.