fbpx
Strona głównaPozostałeZbiory pszenicy w Chinach zagrożone

Zbiory pszenicy w Chinach zagrożone

Całe połacie północnych Chin dotknięte są najgorszą od 50 lat suszą która powoduje znaczne straty w rolnictwie państwa środka. Władze chińskie próbują zaradzić kataklizmowi nakazując wojsku wystrzeliwanie w powietrze nabojów zawierających środki chemiczne mające spowodować opady tak wyczekiwanych przez farmerów opadów deszczu.

Pekin zadeklarował natychmiastową pomoc w wysokości 12,6 miliarda dolarów dla północnych prowincji gdzie 4,4 miliona ludzi nie ma wody pitnej a pszenica ozima schnie na polach.
Na niektóre rejony Chin północnych spadł deszcz zeszłej soboty, po tym jak chmury zostały ostrzelane przez 2,392 rakiet i 409 pocisków z dział wyładowanych środkami chemicznymi.<br.Jednakże deszcz jaki spadł po tej kanonadzie był słaby i nie przyniósł oczekiwanego efektu. Ilość opadów deszczu w północnych i centralnych Chinach jest 80% poniżej normy a susza która zaczęła się w listopadzie zagraża połowie zbiorów pszenicy w 8 prowincjach Chin północnych i środkowych.

dla Wrp.pl Tomasz Kodłubański

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.