Zbiory buraka wystartowały – ruszyła kampania cukrownicza

Ruszyła kampania cukrownicza; Fot. Katarzyna Szulc

Zbiory buraka wystartowały w rejonach plantacyjnych cukrowni. Ruszyła kampania cukrownicza Pfeifer&Langen, Südzucker. Na dniach skup rozpocznie Nordzucker Polska, następnie Krajowa Spółka Cukrowa.

Pfeifer&Langen przyjmuje dostawy buraka cukrowego już w 3 cukrowaniach. W dniu rozpoczęcia roku szkolnego ruszyła kampania cukrownicza w Gostyniu i Glinojecku, 3. września w Miejskiej Górce, jutro tj. 7. września rozpoczyna się kampania cukrownicza w Środzie Wlkp. Jak informuje LIZ, na wczesne dostawy zaplanowane są buraki od plantatorów, którzy dobrowolnie zdeklarowali się na zbiory buraka cukrowego ze względu na dobry stan plantacji – gleby cięższe, wczesne siewy, miejscowości z większą ilością opadów w okresie czerwca i lipca.

Südzucker Polska z kampanią cukrowniczą wystartowało 2. września w Cukrowni Cerekwi. Dzisiaj, tj. 6. września rozpoczyna się skup w Strzelinie i Świdnicy. 1 października rozpocznie się przyjmowanie buraka cukrowego w Ropczycach.

Nordzucker Polska staruje ze skupem 13. września w Chełmży. Dwa dni później, 15. września dostawy będą przyjmowane w Opalenicy.

Krajowa Spółka Cukrowa rozpoczęcie kampanii cukrowej planuje w drugiej i trzeciej dekadzie września i nie wskazuje jeszcze dat dla poszczególnych zakładów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności