fbpx
Strona głównaFirmy i produktyZbiornik przedni Amazone FT 1502

Zbiornik przedni Amazone FT 1502

Firma Amazone od kilku lat z powodzeniem oferuje zbiornik przedni FT 1001 i zdecydowała się poszerzyć swoją ofertę o dodatkowy zbiornik przedni FT 1502.

Zbiornik przedni FT 1502 umożliwia łatwe powiększenie pojemności zbiornika polowego opryskiwacza zawieszanego UF 02 o dodatkowe 1500 litrów. Na przykład opryskiwacz zawieszany UF 2002 w połączeniu z FT 1502 ma łączną pojemność 3500 litrów. Dzięki opcjonalnemu systemowi FlowControl+ i kompaktowej budowie, zbiornik przedni to idealne rozwiązanie zwiększające pojemność UF 02.

Przemyślana konstrukcja zapewniająca maksymalne bezpieczeństwo

W gospodarstwie i w hali: Dla kompaktowego zestawu na rolkach transportowych zawsze znajdzie się odpowiednia przestrzeń. Łatwa obsługa przypadnie każdemu do gustu już po kilku zastosowaniach. Prawidłowe mycie wnętrza zestawu opryskiwacza odbywa się przy użyciu wody płuczącej ze zbiornika UF 02 o pojemności 350 litrów. Kompaktowy zespół opryskiwacz-ciągnik bardzo sprawdza się podczas transportu, szczególnie w wąskich ulicach.

System zarządzania obiegiem cieczy FlowControl+

Zbiornik przedni FT 1502 jest w 100% zintegrowany z opryskiwaczem zawieszanym, gdzie współpraca między obydwoma komponentami odbywa się poprzez terminal ISOBUS za pośrednictwem elektronicznego systemu zarządzania obiegiem cieczy FlowControl+. Podstawa techniczna systemu FlowControl+ to dwa elektroniczne mierniki poziomu w przednim i tylnym zbiorniku oraz dwa wysokowydajne injektory. Są one obsługiwane przez dodatkową pompę o wydajności 150 l/min znajdującą się przy UF. Wydajność transferu w każdym kierunku wynosi do 200 l/min. Dzięki stałemu obiegowi cieczy między zbiornikiem przednim a tylnym, ciecz robocza jest zawsze idealnie homogenizowana. Terminal ISOBUS automatycznie steruje obiegiem cieczy, dzięki czemu zapewnia zawsze optymalny rozkład masy. Zapobiega to zbyt wczesnemu odciążeniu przedniej osi. Podczas procesu napełniania system FlowControl+ automatycznie napełnia jednocześnie oba zbiorniki, a podczas opróżniania oba zbiorniki są automatycznie opróżniane. Na koniec oba zbiorniki są również myte.

Za pomocą sterowania ręcznego możliwe jest wyłączenie automatycznej funkcji FlowControl+ i wykorzystanie zbiornika przedniego tylko do transportu dodatkowej wody do płukania lub wody użytkowej. W praktyce pompa FlowControl+ może dodatkowo wspomagać napełnianie UF 02, w związku z czym maksymalna wydajność zestawu może wynosić nawet do 400 l/min.

Interesująca alternatywa dla opryskiwacza samojezdnego

Przy pojemności zbiornika do 3500 litrów, zestaw UF 02 i FT 1502 w połączeniu z nowoczesnym ciągnikiem może być interesującą alternatywą dla opryskiwacza samojezdnego. Dużą zaletą zestawu jest cena i dodatkowe wykorzystanie ciągnika do innych prac.

Komunikat prasowy: Amazone

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.