fbpx
Strona głównaWiadomościIzby rolniczeZawiesić przetargi na sprzedaż i dzierżawę nieruchomości rolnych

Zawiesić przetargi na sprzedaż i dzierżawę nieruchomości rolnych

Z powodu zwiększonego prawdopodobieństwa zarażenia się tzw. korona wirusem SARS – Cov – 2 rolnicy z województwa zachodniopomorskiego postulują o wstrzymanie przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa organizacji wszystkich przetargów, na sprzedaż i dzierżawę nieruchomości rolnych.

Zdaniem Andrzeja Karbowego, prezesa Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej przeprowadzenie czynności przetargowych w obecnej sytuacji byłoby niesprawiedliwe w stosunku do rolników, którzy zgodnie z zaleceniami, unikają przemieszczania się oraz kontaktów z innymi osobami.

Ponadto, jak zaznaczają członkowie ZIR uniemożliwiłoby udział osób, dla których z uwagi na ograniczenia w funkcjonowaniu wielu instytucji (Urzędy Gmin, KRUS, ARiMR, Starostwa) pozyskanie oryginałów dokumentów niezbędnych do udziału w przetargach byłoby praktycznie niemożliwe.

Źródło: ZIR

Opracował: Krzesimir Drozd

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.