fbpx
Strona głównaWiadomościZ krajuZarzecki o Wojciechowskim: Nie boi się trudnych pytań, a nie ma łatwej...

Zarzecki o Wojciechowskim: Nie boi się trudnych pytań, a nie ma łatwej roboty

Wiele pojawia się ostatnio głosów nawołujących do dymisji komisarza do spraw rolnictwa Janusza Wojciechowskiego. Nawoływał go do tego nie tylko lider opozycji – Donald Tusk, ale także wiceminister z koalicji rządzącej – Janusz Kowalski. A co ma o komisarzu do powiedzenia relatywnie często przecież współpracujący z nim, podchodzący do sprawy raczej bez politycznych uprzedzeń, prezes Polskiego Związku Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego Jacek Zarzecki?

– Myślę, że ważne jest podkreślenie roli tej osoby, która jest dzisiaj europejskim komisarzem do spraw rolnictwa. Każdy, kto na niego narzeka, to ja mu życzę, żeby po 1 stycznia 2025 roku jakikolwiek inny komisarz do spraw rolnictwa rozmawiał tak chętnie z polskimi rolnikami jak robi to Janusz Wojciechowski. Nie boi się trudnych pytań, a nie ma łatwej roboty – stwierdził Zarzecki podczas webinarium nt. dobrostanu bydła mięsnego.

– Jeżeli ktoś ma zastrzeżenia co do pracy Janusza Wojciechowskiego jako europejskiego komisarza ds. rolnictwa, to proponuję mu zwrócić uwagę na jedną rzecz; pochodzi z kraju, który nie ma zbyt dobrych relacji z Komisją Europejską. I tu się nie czarujmy, że jest inaczej. Pochodzi z grupy politycznej, która jest piątą siłą w Parlamencie Europejski, to jest grupa reformatorów. Jest jedynym komisarzem z tej grupy w Komisji Europejskiej. Ma przeciwko sobie zielono-czerwonego Fransa Timmermansa, który stoi za ograniczeniem pestycydów, które nie leżą w kompetencji komisarza ds. rolnictwa, walczy o dobrostan zwierząt, który nie leży w jego kompetencji, walczy o handel międzynarodowy, który też nie leży w jego kompetencji, a mimo to udaje mu się blokować pewne szkodliwe rozwiązania – dodał Zarzecki.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.
[newsletter_signup_form id=4]