Zarywaj noce w SGGW

W SGGW rusza nietypowy kurs dla maturzystów. Nietypowy, bo zajęcia będą odbywały się w godz. 18.00-21.00. Tegoroczni maturzyści będą mieli okazję, by możliwie jak najlepiej wykorzystać ostatnie tygodnie przed egzaminami maturalnymi.

Dlaczego nocą? Z ankiet przeprowadzonych wśród studentów wynika, że większość z nich intensywną naukę rozpoczęła dopiero kilka tygodni przed maturą. Powodów odkładania nauki jest wiele. Przede wszystkim uczniowie klas trzecich szkół średnich w ostatnim roku nauki ciągle jeszcze realizują nowy materiał i nie mają czasu na regularne powtarzanie zdobytej wiedzy. Maturzystom jest też trudno zmobilizować się do nauki. Przyczyną tego jest przede wszystkim typowe odkładanie nauki na jutro”. Maturzyści często czują się zagubieni. Rynek jest wręcz zalany materiałami mającymi pomóc w przygotowaniu się do matury. Ogrom pomocy naukowych sprawia, że uczniowie nie wiedzą, które materiały są dobre i przydatne. Ostatnie tygodnie przed maturą to ostatni dzwonek, by rozpocząć intensywne powtarzanie. Do takiej właśnie intensywnej pracy ma mobilizować intensywny nocny kurs do matury organizowany przez KURS-AR SGGW.

Dla kogo kurs nocny? Intensywny kurs przeznaczony jest dla tegorocznych maturzystów. Zarówno dla tych, którzy dopiero rozpoczynają powtarzanie do matury, jak i dla tych, którzy chcą jeszcze utrwalić wiedzę i poćwiczyć rozwiązywanie maturalnych zadań. Kurs nocny jest tak skonstruowany, by stworzyć maturzystom warunki do szybkiej i efektywnej nauki, a także wyposażyć ich w praktyczne umiejętności rozwiązywania maturalnych testów, co jest nie mniej istotne niż sama wiedza. Kurs nocny będzie prowadzony przez doświadczonych dydaktyków i z wykorzystaniem sprawdzonych materiałów.

Jak się uczyć, gdy do egzaminu pozostało niewiele czasu? Jak skutecznie przygotowywać się do matury na dwa tygodnie przed? Na te pytania może udzielić odpowiedzi Witold Bekas, dydaktyk z wieloletnim doświadczeniem, tel. 022 593 10 35 lub tel. kom. 601 228 671.

Kurs rusza 19 kwietnia i będzie trwał do 2 maja 2012 r.
Zapisy: 16-18 kwietnia 2012 r., w godzinach 16-18, w pokoju 13 w budynku nr 10, SGGW przy ul. Nowoursynowskiej 166.

Więcej informacji na stronie www.zarywajnoce.pl

Dr inż. Krzysztof Szwejk
Rzecznik prasowy SGGW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności