Zaproszenie: XIX Pomorskie Targi Rolno-Przemysłowe Lubań 2010

Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Gdańsku zaprasza do udziału w XIX Pomorskich Targach Rolno-Przemysłowych Lubań 2010, które odbędą się w dniach 12 i 13 czerwca br. w Lubaniu k/Kościerzyny woj. pomorskie. Towarzyszyć im będzie Pomorska Wojewódzka Wystawa Zwierząt Hodowlanych.

Warto odwiedzić kaszubską ziemię i przyjrzeć się rolnictwu na Pomorzu oraz wyborom championatów z najlepszych sztuk hodowlanych bydła mlecznego, mięsnego, trzody chlewnej i koni z terenu Pomorza. Ważnym wydarzeniem, na które w imieniu Polskiego Stowarzyszenia Producentów Oleju zapraszamy szczególnie hodowców krów mlecznych, będzie wykład dr. Zbigniewa Lacha na temat Żywienie krów mlecznych paszami rzepakowymi w kontekście żywienia białkowego”. Wykład odbędzie się w pierwszym dniu targów 12 czerwca o godzinie 15.00. Podczas trwania wystawy można też będzie otrzymać materiały o śrucie i makuchu rzepakowym.

Organizatorzy, jak zwykle podczas tych największych na północy kraju targów rolnych, przygotowali ciekawy program. Swoją ofertę przedstawią firmy z branży maszyn, urządzeń i narzędzi rolniczych, środków transportu, pasz i dodatków paszowych’ chemii w rolnictwie oraz sprzętu i preparatów weterynaryjnych. Odbędzie się kiermasz ogrodniczy, obecna będzie prasa i wydawnictwa specjalistyczne oraz ekspozycja wyposażenia gospodarstw domowych i ogrodów przydomowych. Miejmy nadzieję, ze pogoda nie pokrzyżuje planów i odbędą się – cieszące się dużą popularnością – pokazy maszyn w rolniczych.

W ubiegłym roku w imprezie wzięło udział 350 wystawców, a odwiedziło ją ok. 50.000 zwiedzających. Również i w tym roku Lubań zaprasza na rolnicze targi po kaszubsku.